МАЂАРИ ПРОПУСТИЛИ ДА "ОВЕРЕ ВИЗУ" ЗА ЕВРО: Ево шта треба Србији за пласман у Немачку!

17.10.2023. 22:58
Fudbalska reprezentacija Mađarske
Фудбалска репрезентација Мађарске / Извор: Профимедиа

Ево како стоје ствари...

Ове вечери одигране су преостале утакмице осмог кола квалификација за Европско првенство у фудбалу које се одржава у Немачкој, идуће године.

"ТАДИЋ - МИТРОВИЋ", а онда и "МИТРОВИЋ - ТАДИЋ" Два гола за пар минута, овај двојац нас води и на ЕП (ВИДЕО)

ЦРНОГОРСКИ НАВИЈАЧИ ПРАВЕ ХАОС НА МАРАКАНИ - РЕАГОВАЛА ЖАНДАРМЕРИЈА (ВИДЕО)

МЛАДЕНОВИЋУ, ЗАШТО? Српски бек поклонио лопту, то СУРОВО казнио Јоветић маестралним ударцем (ВИДЕО)

У групи Г у којој игра Србија је Мађарска пропустила прву меч лопту да се пласира у Немачку, пошто је ремизирала у Каунасу са Литванијом резултатом 2:2.

Мађари су у року од месец дана два пута савладали Србију, а да они баш и нису толики баук показала је вечерас нејака Литванија.

Домаћи су водили 2:0, стрелци су били Чернич у 20. и Сирвис у 36. минуту. У наставку погоци Собослаја у 67. и Варге у 82. минутум за 2:2.

Због чињенице да репрезентације Црне Горе и Мађарске имају и меч мање од "Орлова", изабраници селектора Стојковића мораће да у последњем колу против Бугарске освоје барем један бод, како би оверили пласман на првенство Европе након више од две деценије.

Фудбалери Енглеске савладали су Италију на свом терену са 3:1 и изборили су пласман на Европско првенство из групе Ц, док ће актуелни првак Европе играти директан меч за пролаз  на ЕУРО у последњем колу против Украјине на номиналном гостовању.

Апсолутни дерби вечери игран је на Вембију, где су снаге одмерили финалисти претходног шампионата Европе.

Прво полувреме донело нам је сјајан фудбал, енглески посед и покушаје да се пробије Спалетијев бедем и италијанске бриљантне транзиције и контре, после којих су гости били веома опасни.

Италија је повела у 15. минуту, када су Берарди и Ди Лоренцо пробили Енглезе по десној страни, овај други је послао идеалну лопту у петерац, а тамо је Скамака одлично реаговао и матирао Пикфорда, за 0:1.

Изједначење је стигло у 32. минуту. Белингем је у свом карактеристичном продору ушао у казнени простор, Ди Лоренцо га је срушио, а судија Турпан је након ВАР провере показао на белу тачку. Хари Кејн је био неумољив са 11 метара, за 1:1.

У наставку се борба распламсала, а до тријумфа је стигао квалитетнији тим.

Играо се 59. минут када је Енглеска извела изванредну контру, Белингем је проиграо Рашфорда, а овај се, у свом стилу, стуштио ка голу Италије са леве стране, ушао је у средину и прецизним ударцем са 15-ак метара савладао Донауруму, за 2:1.

У 77. минуту је италијански штопер Скалвини направио кардиналну грешку у опасној зони, а то квалитетне екипе не опраштају. Кејн га је отресао, изашао сам пред Донарумуи рутински послао лопту у мрежу, за 3:1.

У другом мечу ове групе је Украјина славила на Малти са 3:1. Први погодак за госте дао је Малтежанин Камензули, који је постигао аутогол у 38. минуту, а потом је погодио Довбик из пенала у 43. минуту. У наставку и гол Мудрика у 85. минуту. Претходно је Мбонг довео Малту у вођство у 12. минуту.

У групи Х два очекивана исхода, али и шоканан резултат у Сан Марину.

Словенија је успешно пребродила гостовање у Белфасту и славила је против Северне Ирске са 1:0, голом Гнезде Черина у петом минуту, док је Данска победила у Сан Марину само са 2:1.

Хојлунд у 42. и Поулсен у 70. минуту су дали голове за Данце, а историјски погодак за Сан Марино против једне реномиране селекције је дело Голинучија у 61. минуту.

Овде је раније данас Казахстан у гостима победио Финску са 1:0 у он је тај који прети Данцима и Словенцима.

У следећем колу Словеније иде у Копенхаген, док Казахстамн дочекује Сан Марину и све су прилике да ће Словенци и Казахстанци директно у Љубљани у последњем колу одлучивати у другом путнику у Немачку.