19°C
30.04.2024.
117.1117
109.3684

MAĐARI PROPUSTILI DA "OVERE VIZU" ZA EVRO: Evo šta treba Srbiji za plasman u Nemačku!

17.10.2023. 22:58
Fudbalska reprezentacija Mađarske
Fudbalska reprezentacija Mađarske / Izvor: Profimedia

Evo kako stoje stvari...

Ove večeri odigrane su preostale utakmice osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u fudbalu koje se održava u Nemačkoj, iduće godine.

"TADIĆ - MITROVIĆ", a onda i "MITROVIĆ - TADIĆ" Dva gola za par minuta, ovaj dvojac nas vodi i na EP (VIDEO)

CRNOGORSKI NAVIJAČI PRAVE HAOS NA MARAKANI - REAGOVALA ŽANDARMERIJA (VIDEO)

MLADENOVIĆU, ZAŠTO? Srpski bek poklonio loptu, to SUROVO kaznio Jovetić maestralnim udarcem (VIDEO)

U grupi G u kojoj igra Srbija je Mađarska propustila prvu meč loptu da se plasira u Nemačku, pošto je remizirala u Kaunasu sa Litvanijom rezultatom 2:2.

Mađari su u roku od mesec dana dva puta savladali Srbiju, a da oni baš i nisu toliki bauk pokazala je večeras nejaka Litvanija.

Domaći su vodili 2:0, strelci su bili Černič u 20. i Sirvis u 36. minutu. U nastavku pogoci Soboslaja u 67. i Varge u 82. minutum za 2:2.

Zbog činjenice da reprezentacije Crne Gore i Mađarske imaju i meč manje od "Orlova", izabranici selektora Stojkovića moraće da u poslednjem kolu protiv Bugarske osvoje barem jedan bod, kako bi overili plasman na prvenstvo Evrope nakon više od dve decenije.

Fudbaleri Engleske savladali su Italiju na svom terenu sa 3:1 i izborili su plasman na Evropsko prvenstvo iz grupe C, dok će aktuelni prvak Evrope igrati direktan meč za prolaz  na EURO u poslednjem kolu protiv Ukrajine na nominalnom gostovanju.

Apsolutni derbi večeri igran je na Vembiju, gde su snage odmerili finalisti prethodnog šampionata Evrope.

Prvo poluvreme donelo nam je sjajan fudbal, engleski posed i pokušaje da se probije Spaletijev bedem i italijanske briljantne tranzicije i kontre, posle kojih su gosti bili veoma opasni.

Italija je povela u 15. minutu, kada su Berardi i Di Lorenco probili Engleze po desnoj strani, ovaj drugi je poslao idealnu loptu u peterac, a tamo je Skamaka odlično reagovao i matirao Pikforda, za 0:1.

Izjednačenje je stiglo u 32. minutu. Belingem je u svom karakterističnom prodoru ušao u kazneni prostor, Di Lorenco ga je srušio, a sudija Turpan je nakon VAR provere pokazao na belu tačku. Hari Kejn je bio neumoljiv sa 11 metara, za 1:1.

U nastavku se borba rasplamsala, a do trijumfa je stigao kvalitetniji tim.

Igrao se 59. minut kada je Engleska izvela izvanrednu kontru, Belingem je proigrao Rašforda, a ovaj se, u svom stilu, stuštio ka golu Italije sa leve strane, ušao je u sredinu i preciznim udarcem sa 15-ak metara savladao Donaurumu, za 2:1.

U 77. minutu je italijanski štoper Skalvini napravio kardinalnu grešku u opasnoj zoni, a to kvalitetne ekipe ne opraštaju. Kejn ga je otresao, izašao sam pred Donarumui rutinski poslao loptu u mrežu, za 3:1.

U drugom meču ove grupe je Ukrajina slavila na Malti sa 3:1. Prvi pogodak za goste dao je Maltežanin Kamenzuli, koji je postigao autogol u 38. minutu, a potom je pogodio Dovbik iz penala u 43. minutu. U nastavku i gol Mudrika u 85. minutu. Prethodno je Mbong doveo Maltu u vođstvo u 12. minutu.

U grupi H dva očekivana ishoda, ali i šokanan rezultat u San Marinu.

Slovenija je uspešno prebrodila gostovanje u Belfastu i slavila je protiv Severne Irske sa 1:0, golom Gnezde Čerina u petom minutu, dok je Danska pobedila u San Marinu samo sa 2:1.

Hojlund u 42. i Poulsen u 70. minutu su dali golove za Dance, a istorijski pogodak za San Marino protiv jedne renomirane selekcije je delo Golinučija u 61. minutu.

Ovde je ranije danas Kazahstan u gostima pobedio Finsku sa 1:0 u on je taj koji preti Dancima i Slovencima.

U sledećem kolu Slovenije ide u Kopenhagen, dok Kazahstamn dočekuje San Marinu i sve su prilike da će Slovenci i Kazahstanci direktno u Ljubljani u poslednjem kolu odlučivati u drugom putniku u Nemačku.