КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Џака постигао гол у Србији, реми такозваног Косова (ВИДЕО)

25.03.2023. 20:26
Granit Džaka
Гранит Џака / Извор: Реутерс

Сајџије декласирале ривала.

У термину од 18 часова вечерас су одигране три квалификационе утакмице за пласман на Европско првенство у Немачкој 2024. године.

ПОСЛЕ ПОРАЗА, РАПСОДИЈА: Репрезентативци Србије ИСКАЛИЛИ бес на КОМШИЈАМА

САМО ЈЕ СТАНОЈЕВИЋ БИО БОЉИ ОД НАГЕЛСМАНА: Бивши тренер Партизана је побеђивао све, али је морао да оде

ПРЕЈАКИ И БУГАРИ: Партизан изгубио од ЦСКА у Хумској

Швајцарска је у групи И оправдала улогу фаворита у Новом Саду где је формални домаћин Белорусија примио чак пет голова, те су Сајџије славиле са убедљивих 5:0.

Већ у четвртом минуту је Ренато Штефен постигао погодак после одбитка. Он је стигао до хет-трика головима у 17. и 29. минуту. Играо се 62. минут када је Гранит Џака повисио на 4:0, а онда је Зеки Амдуни поставио коначних 5:0.

У оквиру групе Д, Турска је у Јеревану преокренула резултат и славила против Јерменије са 2:1.

Домаћин је повео у 10. минуту аутоголом Кабака, али је Оркун Кокџу у 35. минуту поравнао резултат.

Веома напет окршај две екипе резултовао је са чак девет жутих картона, а човек одлуке био је Керем Актуртоглу који је после додавања Унала у 64. минуту донео тријумф Турској.

У истој групи, Израел и такозвано Косово одиграли су 1:1 у Тел Авиву, гости су повели аутоголом Дасе у 36. минуту, а реми својој екипи донео је Дор Перец у 56. минуту.

БОНУС ГАЛЕРИЈА: Погледајте како изгледа италијанска спортска новинарка Кјара Ђуфрида