ЛШ: ИНТЕР НАПРАВИО РАЗЛИКУ, СИТИ НИЈЕ Грујић био приметан на Сан Сиру, али Лукаку утишао Португалце (ВИДЕО)

22.02.2023. 22:53
Romelu Lukaku
Ромелу Лукаку / Извор: Реутерс

Још једно интересантно вече елитног клупског такмичења.

Одиграна су и последња два дуела осмине финала Лиге шампиона у "првој тури", сада цела фудбалска Европа чека реванше. Фудбалери Интера савладали су на свом терену Порто резултатом 1:0, док су Лајпциг и Манчестер сити ремизирали 1:1 у Немачкој.

КАКО БЕЗ NATHA? Ово је вероватни састав Гордана Петрића за реванш меч против Шерифа

КУРТОА: Направио сам велику грешку

ЈУВЕНТУС ОСЛАБЉЕН: Стара дама против Нанта без тројице играча

На Сан Сиру је Марко Грујић био запаженијима у тиму Порта, а у првом полувремену је имао и одличну прилику, али је Онана одлично интервенисао и бутином успео да заустави његов ударац.

Са друге стране је био најзапаженији моменат када је Дармијан пао у казненом простору, али српски судија Срђан Јовановић је проценио да није било довољно елемената за једанаестерац.

У наставку је опет Онана био главни. Велике шансе је имао Порто у 60. минуту, редом су шутирали играчи Порта, Галено, па Тареми, али је камерунски голман одлично бранио.

У 78. минуту Порто је остао са играчем мање након што је Отавио зарадио други жути картон. Већ осам минута касније Ромелу Лукаку је успео да погоди мрежу, и то из другог покушаја. Прво је погодио стативу, а онда из одбитка постигао погодак.

До краја се није мењао резултат.

Што се тиче меча у Немачкој, Манчестер сити је водио после 45 минута поготком Ријада Мареза.

На 1:1 је изједначио Јошко Гвардиол у 70. минуту меча. То је био и коначан резултат утакмице.

Реванши ова два дуела на програму су 14. марта текуће године.