LŠ: INTER NAPRAVIO RAZLIKU, SITI NIJE Grujić bio primetan na San Siru, ali Lukaku utišao Portugalce (VIDEO)

22.02.2023. 22:53
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku / Izvor: Reuters

Još jedno interesantno veče elitnog klupskog takmičenja.

Odigrana su i poslednja dva duela osmine finala Lige šampiona u "prvoj turi", sada cela fudbalska Evropa čeka revanše. Fudbaleri Intera savladali su na svom terenu Porto rezultatom 1:0, dok su Lajpcig i Mančester siti remizirali 1:1 u Nemačkoj.

KAKO BEZ NATHA? Ovo je verovatni sastav Gordana Petrića za revanš meč protiv Šerifa

KURTOA: Napravio sam veliku grešku

JUVENTUS OSLABLJEN: Stara dama protiv Nanta bez trojice igrača

Na San Siru je Marko Grujić bio zapaženijima u timu Porta, a u prvom poluvremenu je imao i odličnu priliku, ali je Onana odlično intervenisao i butinom uspeo da zaustavi njegov udarac.

Sa druge strane je bio najzapaženiji momenat kada je Darmijan pao u kaznenom prostoru, ali srpski sudija Srđan Jovanović je procenio da nije bilo dovoljno elemenata za jedanaesterac.

U nastavku je opet Onana bio glavni. Velike šanse je imao Porto u 60. minutu, redom su šutirali igrači Porta, Galeno, pa Taremi, ali je kamerunski golman odlično branio.

U 78. minutu Porto je ostao sa igračem manje nakon što je Otavio zaradio drugi žuti karton. Već osam minuta kasnije Romelu Lukaku je uspeo da pogodi mrežu, i to iz drugog pokušaja. Prvo je pogodio stativu, a onda iz odbitka postigao pogodak.

Do kraja se nije menjao rezultat.

Što se tiče meča u Nemačkoj, Mančester siti je vodio posle 45 minuta pogotkom Rijada Mareza.

Na 1:1 je izjednačio Joško Gvardiol u 70. minutu meča. To je bio i konačan rezultat utakmice.

Revanši ova dva duela na programu su 14. marta tekuće godine.