ИНТЕР СЛАВИО: Џеко оборио рекорд Синише Михајловића

08.10.2022. 17:33
Edin Džeko
Един Џеко / Извор: Профимедиа

Меч деветог кола Серије А.

Фудбалери Интера победили су у гостима екипу Сасуола са 2:1, у утакмици деветог кола италијанске Серије А.

ДОГОВОРИЛИ СЕ АТЛЕТИКО И БАРСЕЛОНА: Гризман остаје у Мадриду за 20 милиона евра

КАВАНИ ПРИЗНАО: После пораза од Барселоне сам тражио помоћ психијатра

ПЕТРИЋ ОБЈАСНИО КАКО МАРКОВИЋ ПОСТИЖЕ ГОЛОВЕ: Глава му је коцкаста, па та лопта иде мало другачије

Интер је тако прекинуо низ од два пораза исадау шампионату заузима седмо место на табели са 15 бодова, док је Сасуоло девети са три бода мање.

Репрезентативац Босне и Херцеговине Един Џеко је довео Интер у вођство у 44. минуту, изједначио је Давиде Фратеси у 60. минуту, да би Џеко својим другим голом на мечу у 75. минуту донео победу и сва три бода гостујућем тиму.

Џеко је тако постао најстарији играч у историји Серије А који је дао два гола на једној утакмици (36 година и 205 дана).

Он је оборио рекорд који је од 2005. држао Синиша Михајловић, када је постигао два поготка против Роме.