INTER SLAVIO: Džeko oborio rekord Siniše Mihajlovića

08.10.2022. 17:33
Edin Džeko
Edin Džeko / Izvor: Profimedia

Meč devetog kola Serije A.

Fudbaleri Intera pobedili su u gostima ekipu Sasuola sa 2:1, u utakmici devetog kola italijanske Serije A.

DOGOVORILI SE ATLETIKO I BARSELONA: Grizman ostaje u Madridu za 20 miliona evra

KAVANI PRIZNAO: Posle poraza od Barselone sam tražio pomoć psihijatra

PETRIĆ OBJASNIO KAKO MARKOVIĆ POSTIŽE GOLOVE: Glava mu je kockasta, pa ta lopta ide malo drugačije

Inter je tako prekinuo niz od dva poraza isadau šampionatu zauzima sedmo mesto na tabeli sa 15 bodova, dok je Sasuolo deveti sa tri boda manje.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko je doveo Inter u vođstvo u 44. minutu, izjednačio je Davide Fratesi u 60. minutu, da bi Džeko svojim drugim golom na meču u 75. minutu doneo pobedu i sva tri boda gostujućem timu.

Džeko je tako postao najstariji igrač u istoriji Serije A koji je dao dva gola na jednoj utakmici (36 godina i 205 dana).

On je oborio rekord koji je od 2005. držao Siniša Mihajlović, kada je postigao dva pogotka protiv Rome.