ИСТОРИЈА ЈЕ ИСПИСАНА: Лука Јовић од почетка у тиму МИлана у дуелу који ће се памтити

25.11.2023. 23:00
Luka Jović
Лука Јовић / Извор: Профимедиа

Дуел 13. кола.

Фудбалери Милана савладали су Фиорентину са 1:0 у мечу 13. кола италијанске Серије А одиграном на "Сан Сиру".

ЈАНГ БОЈС У ЛОШЕМ РАСПОЛОЖЕЊУ ДОЧЕКУЈЕ ЗВЕЗДУ: Изгубили су меч и прво место на табелиFK Jang bojs

ПАТЊА ЧЕЛСИЈА НЕ ПРЕСТАЈЕ: Њукасл демолирао 'плавце'Čelsi

ПАТЊА ЧЕЛСИЈА НЕ ПРЕСТАЈЕ: Њукасл демолирао 'плавце'

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тим из Лондона је преузео челну позицијуBrentofrd - Arsenal

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Тим из Лондона је преузео челну позицију

Ова утакмица остаће упамћена по дебију Франечска Камарде за "росо-нере", јер се ради о момку рођеном 10. марта 2008. године, који је вечерас постао најмлађи фудбалер икада у Серији А. Заменио је Луку Јовића у 83. минуту, а треба истаћи да је Србин имао и с топроцентну шансу да постигне гол.

Милан је дошао до тријумфа голом Теа Ернандеза из пенала у последњим тренуцима првог полувремена. Управо је Француз и изнудио најстрожу казну након што је умакао дефанзивцу гостију Фабијану Парисију, а овоме није преостало ништа друго осим да га сруши у свом шеснаестерцу.

Имала је Фиорентина огромну прилику у шестом минуту судијске надокнаде. Роландо Мандрагора је шутирао са два-три метра, а Мајк Мењон је на невероватан начин одбранио његов ударац и оставио бодове у Милану.

Код гостију цео меч на терену провео Никола Миленковић.