ISTORIJA JE ISPISANA: Luka Jović od početka u timu MIlana u duelu koji će se pamtiti

25.11.2023. 23:00
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Profimedia

Duel 13. kola.

Fudbaleri Milana savladali su Fiorentinu sa 1:0 u meču 13. kola italijanske Serije A odigranom na "San Siru".

JANG BOJS U LOŠEM RASPOLOŽENJU DOČEKUJE ZVEZDU: Izgubili su meč i prvo mesto na tabeliFK Jang bojs

PATNJA ČELSIJA NE PRESTAJE: Njukasl demolirao 'plavce'Čelsi

PATNJA ČELSIJA NE PRESTAJE: Njukasl demolirao 'plavce'

PREMIJER LIGA: Tim iz Londona je preuzeo čelnu pozicijuBrentofrd - Arsenal

PREMIJER LIGA: Tim iz Londona je preuzeo čelnu poziciju

Ova utakmica ostaće upamćena po debiju Franečska Kamarde za "roso-nere", jer se radi o momku rođenom 10. marta 2008. godine, koji je večeras postao najmlađi fudbaler ikada u Seriji A. Zamenio je Luku Jovića u 83. minutu, a treba istaći da je Srbin imao i s toprocentnu šansu da postigne gol.

Milan je došao do trijumfa golom Tea Ernandeza iz penala u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Upravo je Francuz i iznudio najstrožu kaznu nakon što je umakao defanzivcu gostiju Fabijanu Parisiju, a ovome nije preostalo ništa drugo osim da ga sruši u svom šesnaestercu.

Imala je Fiorentina ogromnu priliku u šestom minutu sudijske nadoknade. Rolando Mandragora je šutirao sa dva-tri metra, a Majk Menjon je na neverovatan način odbranio njegov udarac i ostavio bodove u Milanu.

Kod gostiju ceo meč na terenu proveo Nikola Milenković.