ИТАЛИЈА ПОСЛАЛА ЕНГЛЕЗЕ У НИЖИ РАНГ: Мађари СРУШИЛИ Немце - ЗМАЈЕВИ у Елити! Крстајић дебитовао ПЕТАРДОМ

23.09.2022. 22:45
Fudbalska reprezentacija Italije
Фудбалска репрезентација Италије / Извор: Профимедиа

Пето коло Лиге нација.

Вечерас су одиграни мечеви петог кола Лиге нација, а једна од најзанимљивијих утакмица виђена је на "Сан Сиру" где се одиграла репреиза финала Европског првенства, између Италије и Енглеске. Као и прошлог лета, тако и сада, као победник су изашли Азури, овога пута резултатом 1:0.

ЛИГА НАЦИЈА: Македонци имају за чим да жале - Грузији пласман у Лигу Б и БРАЖ ЗА ЕУРО!

И ТО СЕ ДЕШАВА: Јапан СРУШИО Америку!

ЛАФЕРТИ ИЗБАЧЕН ИЗ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ: Опсовао британске католике

ИТАЛИЈА - ЕНГЛЕСКА 1:0

У оквиру треће групе А дивизије репрезентација Италије савладала је на свом терену Енглеску са 1:0 и тако послала изабранике Герета Саутгејта у Б дивизију.

Гол одлуке у репризи финала Европског првенства постигао је Ђакомо Распадори у 68. минуту сјајним ударцем са ивице шеснаестерца.

Енглеска пред последње коло заузима последње место у групи са само два освојена бода, док се Италија после ове победе попела на друго место на табели и још увек има шансу да се квалификује за завршни турнир Лиге нација у јуну.

Одлука о победнику групе пашће у директном окршају између Италије и Мађарске који је на програму за три дана на стадиону ''Ференц Пушкаш''. У другом мечу снаге ће одмерити репрезентације Енглеске и Немачке.

НЕМАЧКА - МАЂАРСКА 0:1

У оквиру исте групе, Мађари су у Лајпцигу начинили још једну сензацију, савладали су Немачку са 1:0. И то не срећно, већ су били много бољи ривал у већем делу меча.

У 17. минуту Собослаи је одлично извео корнер, а капитем гостију Шалаи је петом захватио лопту и врло атрактивним ударцем савладао је немоћног Тер Штегена. За радост бројних мађарских навијача на “Ред бул арени”.

Могли су Мађари коло пре краја до прве позиције у групи, да Италијани нису на “Сан Сиру” савладали Енглеску. Али, Азури су остали у трци за прво место, после минималног и заслуженог тријумфа, гол одлуке у Милану постигао је Распадори на асистенцију Бонућија у 68. минуту.

Ово је уједно значило да ће Горди Албион у наредној Лиги нација играти у нижем рангу, у Б дивизији. Свакако, не баш најбоља увертира Енглеза и екипе коју са клупе предводи Герет Саутгејт пред Мондијал у Катару.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - ЦРНА ГОРА 1:0

Змајеви су победили Црну Гору са 1:0 и тако на коло пре краја обезбедио прво место у групи 3 дивизије Б.

Босна и Херцеговина има 11 бодова и недостижна је за све ривале у овој групи. На тај начин се вратила у елитну А дивизију, у којој је већ наступала, а изборила је и бараж за Европско првенство, у случају да буде неуспешна у квалификацијама.

Гол одлуке постигао је Ермедин Демировић у првом минуту судијске надокнаде првог полувремена. Един Џеко му је главом сервирао зицер, а фудбалер Аугсбурга то није пропустио.

Босна је била боља у овом сусрету баш за тај један погодак и овај тријумф је потпуно заслужен.

ФИНСКА - РУМУНИЈА 1:1

На Олимпијском стадиону у Хелсинкију репрезентација Финске дочекала је селекцију Румуније.

Меч је боље почео за домаће, који су већ у 12. минуту успели да дођу до вођства од 1:0 када је на асистенцију Валакарија најбоље одреаговао Пуки.

Тим резултатом се и отишло на одмор, међутим у наставку су гости успели да успоставе свој ритам и у 52. минуту поравнају резултат преко Танасеа. Чинило се да су гости са Балкана могли и више у овом мечу али снага је изостала.

БУГАРСКА - ГИБРАЛТАР 5:1

Селекција Бугарске је на дебију новог селектора, српског стручњака, Младена Крстајића извојевала више него очекивану победу.

У разграду је савладана репрезентација Гибралтара резултатом 5:1, у оквиру групе

Домаће је у вођство довео најпре Антонов у 23. минуту да би гости за само три минута изједначили преко Чиполина.

Међутим, даљу рапсодију изабраника Младена Крстајића нису могли да зауставе. Ређали су се погоци Десподова, Кирилова, Стефанова и напослетку Петкова.

Бугарској је ова победа осигурала трећу позицију у Групи 4, Дивизије Ц, са освојених шест бодова.

Испред њих је селекција Северне Македоније која је нешто раније поражена од пропласиране Грузије која је већ обезбедила пласман у виши ранг УЕФА такмичења.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте умеће Дилете Леоте са лоптом