ITALIJA POSLALA ENGLEZE U NIŽI RANG: Mađari SRUŠILI Nemce - ZMAJEVI u Eliti! Krstajić debitovao PETARDOM

23.09.2022. 22:45
Fudbalska reprezentacija Italije
Fudbalska reprezentacija Italije / Izvor: Profimedia
Peto kolo Lige nacija.

Večeras su odigrani mečevi petog kola Lige nacija, a jedna od najzanimljivijih utakmica viđena je na "San Siru" gde se odigrala repreiza finala Evropskog prvenstva, između Italije i Engleske. Kao i prošlog leta, tako i sada, kao pobednik su izašli Azuri, ovoga puta rezultatom 1:0.

LIGA NACIJA: Makedonci imaju za čim da žale - Gruziji plasman u Ligu B i BRAŽ ZA EURO!

I TO SE DEŠAVA: Japan SRUŠIO Ameriku!

LAFERTI IZBAČEN IZ REPREZENTACIJE: Opsovao britanske katolike

ITALIJA - ENGLESKA 1:0

U okviru treće grupe A divizije reprezentacija Italije savladala je na svom terenu Englesku sa 1:0 i tako poslala izabranike Gereta Sautgejta u B diviziju.

Gol odluke u reprizi finala Evropskog prvenstva postigao je Đakomo Raspadori u 68. minutu sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Engleska pred poslednje kolo zauzima poslednje mesto u grupi sa samo dva osvojena boda, dok se Italija posle ove pobede popela na drugo mesto na tabeli i još uvek ima šansu da se kvalifikuje za završni turnir Lige nacija u junu.

Odluka o pobedniku grupe pašće u direktnom okršaju između Italije i Mađarske koji je na programu za tri dana na stadionu ''Ferenc Puškaš''. U drugom meču snage će odmeriti reprezentacije Engleske i Nemačke.

NEMAČKA - MAĐARSKA 0:1

U okviru iste grupe, Mađari su u Lajpcigu načinili još jednu senzaciju, savladali su Nemačku sa 1:0. I to ne srećno, već su bili mnogo bolji rival u većem delu meča.

U 17. minutu Soboslai je odlično izveo korner, a kapitem gostiju Šalai je petom zahvatio loptu i vrlo atraktivnim udarcem savladao je nemoćnog Ter Štegena. Za radost brojnih mađarskih navijača na “Red bul areni”.

Mogli su Mađari kolo pre kraja do prve pozicije u grupi, da Italijani nisu na “San Siru” savladali Englesku. Ali, Azuri su ostali u trci za prvo mesto, posle minimalnog i zasluženog trijumfa, gol odluke u Milanu postigao je Raspadori na asistenciju Bonućija u 68. minutu.

Ovo je ujedno značilo da će Gordi Albion u narednoj Ligi nacija igrati u nižem rangu, u B diviziji. Svakako, ne baš najbolja uvertira Engleza i ekipe koju sa klupe predvodi Geret Sautgejt pred Mondijal u Kataru.

BOSNA I HERCEGOVINA - CRNA GORA 1:0

Zmajevi su pobedili Crnu Goru sa 1:0 i tako na kolo pre kraja obezbedio prvo mesto u grupi 3 divizije B.

Bosna i Hercegovina ima 11 bodova i nedostižna je za sve rivale u ovoj grupi. Na taj način se vratila u elitnu A diviziju, u kojoj je već nastupala, a izborila je i baraž za Evropsko prvenstvo, u slučaju da bude neuspešna u kvalifikacijama.

Gol odluke postigao je Ermedin Demirović u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Edin Džeko mu je glavom servirao zicer, a fudbaler Augsburga to nije propustio.

Bosna je bila bolja u ovom susretu baš za taj jedan pogodak i ovaj trijumf je potpuno zaslužen.

FINSKA - RUMUNIJA 1:1

Na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju reprezentacija Finske dočekala je selekciju Rumunije.

Meč je bolje počeo za domaće, koji su već u 12. minutu uspeli da dođu do vođstva od 1:0 kada je na asistenciju Valakarija najbolje odreagovao Puki.

Tim rezultatom se i otišlo na odmor, međutim u nastavku su gosti uspeli da uspostave svoj ritam i u 52. minutu poravnaju rezultat preko Tanasea. Činilo se da su gosti sa Balkana mogli i više u ovom meču ali snaga je izostala.

BUGARSKA - GIBRALTAR 5:1

Selekcija Bugarske je na debiju novog selektora, srpskog stručnjaka, Mladena Krstajića izvojevala više nego očekivanu pobedu.

U razgradu je savladana reprezentacija Gibraltara rezultatom 5:1, u okviru grupe

Domaće je u vođstvo doveo najpre Antonov u 23. minutu da bi gosti za samo tri minuta izjednačili preko Čipolina.

Međutim, dalju rapsodiju izabranika Mladena Krstajića nisu mogli da zaustave. Ređali su se pogoci Despodova, Kirilova, Stefanova i naposletku Petkova.

Bugarskoj je ova pobeda osigurala treću poziciju u Grupi 4, Divizije C, sa osvojenih šest bodova.

Ispred njih je selekcija Severne Makedonije koja je nešto ranije poražena od proplasirane Gruzije koja je već obezbedila plasman u viši rang UEFA takmičenja.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom