ЈУБИЛЕЈ: Роналдо на 1.200 утакмици у каријери постигао гол и уписао асистенцију (ФОТО)

08.12.2023. 21:51
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Профимедиа

Мајстор је мајстор.

Кристијано Роналдо је у великом стилу обележио 1.200 утакмицу у каријери. У победи Ал Насра против Ал Ријада 4:1 постигао је гол и уписао асистенцију.

ЖУЋКУ У ЧАСТ: ЗА РЕКОРДНИХ 99 ПОЕНА РАДИВОЈА КОРАЋА 99. ТЕРЕНMozzart

ЖУЋКУ У ЧАСТ: ЗА РЕКОРДНИХ 99 ПОЕНА РАДИВОЈА КОРАЋА 99. ТЕРЕН

КАКВА БИ ТО БОМБА БИЛА: Јувентус жели легенду Бајерна (ФОТО)FK Bajern Minhen

КАКВА БИ ТО БОМБА БИЛА: Јувентус жели легенду Бајерна (ФОТО)

ПИОЛИ БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: "Јовићу НЕШТО ФАЛИ, али..."Luka Jović

ПИОЛИ БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: "Јовићу НЕШТО ФАЛИ, али..."

Поводом великог јубилеја, на стадиону Ал Насра у Ријаду је пре почетка меча уприличена пригодна церемонија за 38-годишњег Португалца.

Велики јубилеј Ронадло је у 33. минуту обележио голом,  да би у финишу рпвог полувремена био асистент Отавију за 2:0.

Роналдо је током каријере играо за Спортинг 31 утакмицу (5 голова), Манчестер јунајтед 346 утакмицу (145), Реал 438 утакмица (450), Јувентус 134 утакмице (101) и Ал Наср 46 утакмица (39). За репрезентацију

Португала одиграо је 205 мечева и постигао 129 голова.

Испред Роналда по броју мечева у каријери само су енглески голман Питер Шилтон (1.375), још један Енглез Пол Бесток (1.286) и Бразилци Рожерио Сени (1.237) и Фабио (1.212).