ЈУЖНОАМЕРИЧКИ КОКТЕЛ: Меси НОКАУТИРАО Суареза, први КИКС Бразила (ВИДЕО)

11.10.2021. 08:42
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Реутерс

Убедљиви Гаучоси.

Фудбалери Аргентине савладали су Уругвај 3:0 у дербију јужноамеричких квалификација за пласман на Светско првенство у Катару. У судару бивших звезда Барселоне, Лионела Месија и Луиса Суареза, тријумф је однео играч ПСЖ-а који је обележио деул у Буенос Ајресу.

ПОСЛЕ ШЕСТ ПРИМЉЕНИХ ГОЛОВА У ПРИЈАТЕЉСКОМ МЕЧУ: Растали се Олимпија и Саво Милошевић

ИЗНЕНАЂУЈУЋЕ ВЕСТИ ИЗ ГРЧКЕ: Милојевића мења АНОНИМУС!

СТИГАО ДЕМАНТИ ИЗ ЛОНДОНА: Овај клуб неће Влаховића

Меси  је у 38. минуту постигао један од бизарнијих голова у каријери. Покушао да упосли саиграча са неких 30-ак метара, али је лопта одскакутала у гол Уругвајаца. Гонзалес је пружио ногу, али није закачио лопту, она је одскочила од земље и та „жабица“ је преварила Фернанда Муслеру на голу Уругваја.

Само шест минута касније, , Родриго Де Пол је искористио асистенцију Лаутара Мартинеза и тако практично решио питање победника. Затим је нападач Интера и сам био стрелац на истеку сат времена игре за коначних 3:0.

Аргентинци сада имају 22 бода и смањили су заостатак за Бразилом који је после девет узастопних победа одиграо 0:0 против Колумбије. Уругвај на деоби трећег места са Еквадором. Оба тима имају по 16 бодова, с тим што су Еквадорци поражени од фењераша Венецуеле са 2:1.

Чиле је остварио злата вредну победу над Парагвајем захваљујући сјајних три минута које су одиграли у другом полувремену. Најпре је Бреретон у 69. погодио први мрежу гостију, да би Исла у 72. поставио коначан резултат.

Чиеланци су се тако вратили у игру, мада и даље заостају пет бодова за местом које води у бараж и шест за оним које директно води у Катар.