JUŽNOAMERIČKI KOKTEL: Mesi NOKAUTIRAO Suareza, prvi KIKS Brazila (VIDEO)

11.10.2021. 08:42
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters

Ubedljivi Gaučosi.

Fudbaleri Argentine savladali su Urugvaj 3:0 u derbiju južnoameričkih kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru. U sudaru bivših zvezda Barselone, Lionela Mesija i Luisa Suareza, trijumf je odneo igrač PSŽ-a koji je obeležio deul u Buenos Ajresu.

POSLE ŠEST PRIMLJENIH GOLOVA U PRIJATELJSKOM MEČU: Rastali se Olimpija i Savo Milošević

IZNENAĐUJUĆE VESTI IZ GRČKE: Milojevića menja ANONIMUS!

STIGAO DEMANTI IZ LONDONA: Ovaj klub neće Vlahovića

Mesi  je u 38. minutu postigao jedan od bizarnijih golova u karijeri. Pokušao da uposli saigrača sa nekih 30-ak metara, ali je lopta odskakutala u gol Urugvajaca. Gonzales je pružio nogu, ali nije zakačio loptu, ona je odskočila od zemlje i ta „žabica“ je prevarila Fernanda Musleru na golu Urugvaja.

Samo šest minuta kasnije, , Rodrigo De Pol je iskoristio asistenciju Lautara Martineza i tako praktično rešio pitanje pobednika. Zatim je napadač Intera i sam bio strelac na isteku sat vremena igre za konačnih 3:0.

Argentinci sada imaju 22 boda i smanjili su zaostatak za Brazilom koji je posle devet uzastopnih pobeda odigrao 0:0 protiv Kolumbije. Urugvaj na deobi trećeg mesta sa Ekvadorom. Oba tima imaju po 16 bodova, s tim što su Ekvadorci poraženi od fenjeraša Venecuele sa 2:1.

Čile je ostvario zlata vrednu pobedu nad Paragvajem zahvaljujući sjajnih tri minuta koje su odigrali u drugom poluvremenu. Najpre je Brereton u 69. pogodio prvi mrežu gostiju, da bi Isla u 72. postavio konačan rezultat.

Čielanci su se tako vratili u igru, mada i dalje zaostaju pet bodova za mestom koje vodi u baraž i šest za onim koje direktno vodi u Katar.