КАКАВ МЕЧ! Паунов Чикаго је губио, па повео, а Катаи се уписао у стрелце. ОВАЈ гол му је био потребан (ВИДЕО)

11.03.2018. 08:25
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: Профимедиа

Невероватан почетак.

Почела је нова сезоне МЛС лиге, а на првом мечу Чикаго Фајер дочекао је екипу Спортинга Канзас Ситија. Вељко Пауновић, који се налази на клупи домаћина, решио је да одмах пружи шансу новајлији у тиму, Александру Катаију који се нашао међу стартних 11.

Лалатовић открио шта мисли о потезу Владимира Стојковића

НИШТА НЕ ЖЕЛИ ДА КРИЈЕ: Странац открио да ли остаје у Звезди

Меч није почео добро по Паунов тим, губили су 2:0 (9. Гутјерез и 44. минут Расел), али су по повратку са паузе домаћи играчи заиграли нешто отреситије.

Први гол за Чикаго у овој сезони постигао је управо Александар Катаи у 70. минуту, и то на асистенцију српског зета Бастијана Швајнштајгера. Сјајно је проиграо противничке играче и лопту послао право до Катаија, који је главом послао лопту у мрежу и тако донео велику радост навијачима и смањио резултатску предност коју је имао ривал.

Убрзо је виђен и други гол и то после четири минута, стрелац је био Немања Николић. Катаи је извео корнер, лопта је шутнуо MekKarti међутим без успеха, али се она одбила до Николића који лопту само протурио иза гол линије. Брза акција у 82. минуту збунила је одбрану Спортинга па се Николић још једном уписао у стрелце.

Ипак, противник је до краја успео да преокрене резултат и головима у 83. и 86. минуту стигне до тријумфа.

- Вратили смо се у игру и то је јако битно, али нисмо смели да пропустимо толико шанси које смо створили. Мора то бити боље – рекао је на крају меча тренер Вељко Пауновић.

Наредни противник Чикага биће Минесота, 17. марта.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.