КАЛКУЛАЦИЈЕ И МАТЕМАТИКА: Ово је једини сценарио да Звезда НЕ ОДЕ у нокаут фазу! А шансе за то су - МАЛЕ

26.11.2020. 21:32
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

У одличној позицији.

Још једна блистава европска ноћ за фудбалере Црвене звезде. Они су савладали 0:2 (0:1) екипу Гента на гостовању у Белгији и приближили се нокаут фази Лиге Европе.

ДОКТОРСКА ДИСЕРТАЦИЈА ДЕЈАНА СТАНКОВИЋА: Црвена звезда у стилу Мурињових екипа савладала Гент!

ПРОЈЕКТИЛ, БОМБА - МА АТОМСКА БОМБА: Видите Његошеву голчину у 1. МИНУТУ са 25 метара! ТРИК после корнера (ВИДЕО)

МОЋНА БАНАНА КОЈА ОПИСУЈЕ ЧИТАВ МЕЧ: Лојд се сјурио ка кошу, а онда - РАМПА! Ништа му није полазило за руком (ВИДЕО)

Веома мале су шансе да Звезда не презими у Европи. Теорија и даље постоји да црвено-бели не заиграју на пролеће у Европи, али она се граничи са научном фантастиком. Једини начин да Звезда не заигра у нокаут фази је да изгуби оба наредна меча, а Либерец победи у оба, али уз напомену да би Звезду у последњем колу морао да добије 4:0.

Чак и да Звезда изгуби код куће од Хофенхајма следећег четвртка, а Либерец слави у Белгији, јасно је да ће Чеси тешко моћо да победе српског шампиона довољном разликом за пролаз даље.

Наравно, навијачи Звезде сада имају право и да буду помало "нескромни" и да верују и у освајање првог места у групи. За тај сценарио Звезда мора да има бољи међусобни скор од Хофенхајма - а то значи да мора да победи Немце и то са минимум три гола разлике (под условом да и после последњег кола у групи има макар исто бодова). Штета што је у уводном поразу од Хофенхајма други гол примљен у 93. минуту, па тај сценарио сад делује мање реално.