15°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

KALKULACIJE I MATEMATIKA: Ovo je jedini scenario da Zvezda NE ODE u nokaut fazu! A šanse za to su - MALE

26.11.2020. 21:32
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

U odličnoj poziciji.

Još jedna blistava evropska noć za fudbalere Crvene zvezde. Oni su savladali 0:2 (0:1) ekipu Genta na gostovanju u Belgiji i približili se nokaut fazi Lige Evrope.

DOKTORSKA DISERTACIJA DEJANA STANKOVIĆA: Crvena zvezda u stilu Murinjovih ekipa savladala Gent!

PROJEKTIL, BOMBA - MA ATOMSKA BOMBA: Vidite Njegoševu golčinu u 1. MINUTU sa 25 metara! TRIK posle kornera (VIDEO)

MOĆNA BANANA KOJA OPISUJE ČITAV MEČ: Lojd se sjurio ka košu, a onda - RAMPA! Ništa mu nije polazilo za rukom (VIDEO)

Veoma male su šanse da Zvezda ne prezimi u Evropi. Teorija i dalje postoji da crveno-beli ne zaigraju na proleće u Evropi, ali ona se graniči sa naučnom fantastikom. Jedini način da Zvezda ne zaigra u nokaut fazi je da izgubi oba naredna meča, a Liberec pobedi u oba, ali uz napomenu da bi Zvezdu u poslednjem kolu morao da dobije 4:0.

Čak i da Zvezda izgubi kod kuće od Hofenhajma sledećeg četvrtka, a Liberec slavi u Belgiji, jasno je da će Česi teško moćo da pobede srpskog šampiona dovoljnom razlikom za prolaz dalje.

Naravno, navijači Zvezde sada imaju pravo i da budu pomalo "neskromni" i da veruju i u osvajanje prvog mesta u grupi. Za taj scenario Zvezda mora da ima bolji međusobni skor od Hofenhajma - a to znači da mora da pobedi Nemce i to sa minimum tri gola razlike (pod uslovom da i posle poslednjeg kola u grupi ima makar isto bodova). Šteta što je u uvodnom porazu od Hofenhajma drugi gol primljen u 93. minutu, pa taj scenario sad deluje manje realno.