КАНГА ТРАГИЧАР: Звездин ас промашио пенал, Габон елиминисан са Купа афричких нација

23.01.2022. 20:20
Gelor Kanga
Гелор Канга / Извор: МН Press

Неизвесна пенал лутрија

Фудбалери Буркине Фасо пласирали су се у четвртинале Купа афричких нација победом над Габоном после бољег извођења једанаестераца (7:6 ) након што је у регуларном делу меча било 1:1. Један од трагичара меча био је везиста Црвене звезде Гелор Канга који није реализовао једанаестерац у четвртој серији.

НОСТАЛГИЧАР! Фернандо Торес: Бунтовни дечак избијених зуба и клинац који се пензионисао после пунолетства

Тотенхем први пут пао под Контеом, Челси трећи пут "очерупао" Петлове за 18 дана

ГДЕ ЋЕ ПАВКОВ НАСТАВИТИ КАРИЈЕРУ: Огласио се Терзић и све ОТКРИО!

Поред Канге, непрецизни за Габонце били су и Енгакуту у осмој и Палун у деветој серији. Код Буркине, Симпоре у четвртој и Тапсоба у осмој пропуштали су шансу да тресу мрежу, али то на крају није коштало њихов тим. Одлучујући пенал којим је Буркина Фасо прошла даље дао је Оедраого.

Виђен је једанаестерац и пре пенал серије. Бертран Траоре га је најпре промашио у 18. минуту, али се у 28. искупио и довео своју селекцију до предности.

У 91. минуту аутогол је дао Гуира и одвео меч у продужетке. У њима су мреже мировале, па се приступило пенал серији из које је Буркина Фасо изашла као победник.

У борби за полуфинале играће против бољег из окршаја Нигерија - Тунис.

Најновије вести о ФК Црвена звезда прочитајте ОВДЕ.