18°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

KANGA TRAGIČAR: Zvezdin as promašio penal, Gabon eliminisan sa Kupa afričkih nacija

23.01.2022. 20:20
Gelor Kanga
Gelor Kanga / Izvor: MN Press

Neizvesna penal lutrija

Fudbaleri Burkine Faso plasirali su se u četvrtinale Kupa afričkih nacija pobedom nad Gabonom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (7:6 ) nakon što je u regularnom delu meča bilo 1:1. Jedan od tragičara meča bio je vezista Crvene zvezde Gelor Kanga koji nije realizovao jedanaesterac u četvrtoj seriji.

NOSTALGIČAR! Fernando Tores: Buntovni dečak izbijenih zuba i klinac koji se penzionisao posle punoletstva

Totenhem prvi put pao pod Konteom, Čelsi treći put "očerupao" Petlove za 18 dana

GDE ĆE PAVKOV NASTAVITI KARIJERU: Oglasio se Terzić i sve OTKRIO!

Pored Kange, neprecizni za Gabonce bili su i Engakutu u osmoj i Palun u devetoj seriji. Kod Burkine, Simpore u četvrtoj i Tapsoba u osmoj propuštali su šansu da tresu mrežu, ali to na kraju nije koštalo njihov tim. Odlučujući penal kojim je Burkina Faso prošla dalje dao je Oedraogo.

Viđen je jedanaesterac i pre penal serije. Bertran Traore ga je najpre promašio u 18. minutu, ali se u 28. iskupio i doveo svoju selekciju do prednosti.

U 91. minutu autogol je dao Guira i odveo meč u produžetke. U njima su mreže mirovale, pa se pristupilo penal seriji iz koje je Burkina Faso izašla kao pobednik.

U borbi za polufinale igraće protiv boljeg iz okršaja Nigerija - Tunis.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda pročitajte OVDE.