ОДБРАНИЛИ СУ ТИТУЛУ ШАМПИОНА АЗИЈЕ: Афиф је постигао хет-трик у финалу! И то КАКАВ (ВИДЕО)

10.02.2024. 18:59
Akram Afif
Акрам Афиф / Извор: Реутерс

У мечу одлуке су славили против Јордана.

Фудбалери Катара постали су шампиони Азије, пошто су финалу победили селекцију Јордана 3:1 (1:0).

СВЕ ЋЕ СЕ ПРОМЕНИТИ: Милојевић најавио боље дане када дођу ДВА квалитетна играчаVladan Milojević

САДА ЈЕ И ЗВАНИЧНО: Вратио се Миралем СулејманиMiralem Sulejmani

САДА ЈЕ И ЗВАНИЧНО: Вратио се Миралем Сулејмани

Адријан Муту га доводи! Он ВИШЕ НИЈЕ играч Звезде, Милојевић одлучио да не рачуна на њега - сад ће у КОМШИЛУКAdrijan Mutu

Катар је обранио титулу, а до трифјумфа и шампионског трофеја предводио Акрам Афиф, који је оставрио хет-трик са пенала.

Афиф је Катар довео у предност у 22. минуту игре, када је први пут био прецитан са беле тачке и његов тим са минималном предношћу је ушао у друго полувреме.

Тај резултат био је активан све до 67. минута, када су фудбалри Јордана дошли до изједначења, а прецизан је био Ал Наимат.

Само пет минута касније, Афиф је поново имао свој шоу са пенала, када је предност актуелног шампиона Азије повећао на 2:1.

Коначан резулат, поново са 11 метара, Афиф је поставио у 95. минуту и Катар је тако одбранио трофеј освојен пре четити године.

Репрезентативац Катара голове је прославио на занимљив начин, триком са картама.

Наредни Азијски куп одржаће се 2028. године у Саудијској Арабији.