13°C
12.05.2024.
117.1305
108.6856

ODBRANILI SU TITULU ŠAMPIONA AZIJE: Afif je postigao het-trik u finalu! I to KAKAV (VIDEO)

10.02.2024. 18:59
Akram Afif
Akram Afif / Izvor: Reuters

U meču odluke su slavili protiv Jordana.

Fudbaleri Katara postali su šampioni Azije, pošto su finalu pobedili selekciju Jordana 3:1 (1:0).

SVE ĆE SE PROMENITI: Milojević najavio bolje dane kada dođu DVA kvalitetna igračaVladan Milojević

SADA JE I ZVANIČNO: Vratio se Miralem SulejmaniMiralem Sulejmani

SADA JE I ZVANIČNO: Vratio se Miralem Sulejmani

Adrijan Mutu ga dovodi! On VIŠE NIJE igrač Zvezde, Milojević odlučio da ne računa na njega - sad će u KOMŠILUKAdrijan Mutu

Katar je obranio titulu, a do trifjumfa i šampionskog trofeja predvodio Akram Afif, koji je ostavrio het-trik sa penala.

Afif je Katar doveo u prednost u 22. minutu igre, kada je prvi put bio precitan sa bele tačke i njegov tim sa minimalnom prednošću je ušao u drugo poluvreme.

Taj rezultat bio je aktivan sve do 67. minuta, kada su fudbalri Jordana došli do izjednačenja, a precizan je bio Al Naimat.

Samo pet minuta kasnije, Afif je ponovo imao svoj šou sa penala, kada je prednost aktuelnog šampiona Azije povećao na 2:1.

Konačan rezulat, ponovo sa 11 metara, Afif je postavio u 95. minutu i Katar je tako odbranio trofej osvojen pre četiti godine.

Reprezentativac Katara golove je proslavio na zanimljiv način, trikom sa kartama.

Naredni Azijski kup održaće se 2028. godine u Saudijskoj Arabiji.