Компани РАЗОЧАРАН због испадања! Љут на судије и правило због ког је Бајерн испао
Венсан Компани није крио разочарање након реванш полуфинала Лиге шампиона између Бајерна и ПСЖ-а (1:1), у којем је његов тим остао без пласмана у финале.
Баварци су први меч изгубили 5:4, а реми у Минхену није био довољан да преокрену укупни резултат.
Највише пажње изазвале су судијске одлуке и тумачење правила о игрању руком, које је Компани оштро критиковао.
- Лопта не иде са тела на руку, него право у руку. Није важно је ли дошла од саиграча или не - то је једноставно бесмислица - рекао је Компани за ДАЗН, коментаришући ситуацију из реванша када није досуђен пенал за Бајерн, а онда је додао:
- Правила су правила. Штета. Зашто Нуно Мендес није добио други жути због очигледног играња руком? Не разумем то. Зашто је против нас у Паризу досуђен пенал, а овде није за нас? Разумем правило, али Мендесова рука је била изнад главе. Честитам Бајерну, али Нуно Мендес је морао да буде искључен. Наравно, судијска одлука у Паризу и даље боли јер смо на крају испали због једног гола разлике.
Ипак, упркос разочарању, Компани је показао и спортски дух и похвалио ривала.
- Нисам тип који се дуго препушта разочарању. Идемо даље. ПСЖ је невероватно добро бранио центаршутеве. Увек су одлично покривали простор иза обране, били су врло покретљиви - закључио је он.