Kompani RAZOČARAN zbog ispadanja! Ljut na sudije i pravilo zbog kog je Bajern ispao
Vensan Kompani nije krio razočaranje nakon revanš polufinala Lige šampiona između Bajerna i PSŽ-a (1:1), u kojem je njegov tim ostao bez plasmana u finale.
Bavarci su prvi meč izgubili 5:4, a remi u Minhenu nije bio dovoljan da preokrenu ukupni rezultat.
Najviše pažnje izazvale su sudijske odluke i tumačenje pravila o igranju rukom, koje je Kompani oštro kritikovao.
- Lopta ne ide sa tela na ruku, nego pravo u ruku. Nije važno je li došla od saigrača ili ne - to je jednostavno besmislica - rekao je Kompani za DAZN, komentarišući situaciju iz revanša kada nije dosuđen penal za Bajern, a onda je dodao:
- Pravila su pravila. Šteta. Zašto Nuno Mendes nije dobio drugi žuti zbog očiglednog igranja rukom? Ne razumem to. Zašto je protiv nas u Parizu dosuđen penal, a ovde nije za nas? Razumem pravilo, ali Mendesova ruka je bila iznad glave. Čestitam Bajernu, ali Nuno Mendes je morao da bude isključen. Naravno, sudijska odluka u Parizu i dalje boli jer smo na kraju ispali zbog jednog gola razlike.
Ipak, uprkos razočaranju, Kompani je pokazao i sportski duh i pohvalio rivala.
- Nisam tip koji se dugo prepušta razočaranju. Idemo dalje. PSŽ je neverovatno dobro branio centaršuteve. Uvek su odlično pokrivali prostor iza obrane, bili su vrlo pokretljivi - zaključio je on.