КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Митровићев ТЕРОР у Виљнусу, нада још увек ТИЊА (ВИДЕО)

14.10.2019. 22:21 17:13
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић

Нови тест за Орлове.

Фудбалска репрезентација Србије успела је да савлада Литванију у Виљнусу са 2:1 (0:0). Нову победу у квалификацијама Орловима је донео Александар Митровић који је био двоструки стрелац, у 49. и 53. минуту. Ово је био 30. и 31. гол нападача Фулама у дресу репрезентације.чиме је дошао на корак од Рајка Митића који се налази на петом месту вечне листе стрелаца са 32 поготка.

Србија је одлично почела меч. Одмах на старту изабраници Љубише Тумбаковића створили су две велике прилике које су пропустили Митровић и Љајић. Касније су Литванци су касније успели да успоставе равнотежу и оду на одмор без примљеног гола.

Ипак, меч је одлучен у само четири минута. Љајић је два пута асистирао за Митровића који се одлично сналазио у петерцу домаћина за брзих 0:2. Резервиста Казлаускас је погодио у ближи угао Дмитровићевог гола у 79. минуту, али Литванци нису успели да направе велике шансе у завршници сусрета.

Овом победом Србија је задржала теоретске шансе за пласман на Европско првенство кроз квалификације. Португал је поражен у Украјини са 2:1, па се два кола пре краја налазимо на бод заостатка од европског шампиона. Ваља истаћи да Португалце чекају мечеви са Литванијом и Луксембургом, па је реалније да на ЕУРО 2020 прођемо кроз бараж који је на програму у марту.

Ток меча из Виљнуса могли сте да пратите уживо на порталу Србија данас.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Фурија је била убедљива, али пораз Орлића ипак НЕ боли толико

КАО НЕБО И ЗЕМЉА: Ово су плате играча Манчестера! За недељу дана потроше ЦЕО Партизанов буџет (ФОТО)

БОРЈАН ЈЕ ЉУТ НА КАНАЂАНЕ: Људи не долазе да нас подрже, то је РАЗОЧАРАВАЈУЋЕ

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90. минут
Играће се још четири минута надокнаде времена.
88. минут
Александар Митровић је пропустио велику прилику за хет-трик, али и да отклони све дилеме.
84. минут
Жути картон је зарадио Адем Љајић.
79. минут
Казлаускас је ударцем у ближи угао из тешке позиције савладао Дмитровића и донео неизвесност у завршници. Литванија - Србија 1:2.
78. минут
Покушали су Литванци преко резервисте, Жулпе, али далеко од Дмитровићевог гола.
73. минут
Измене на обе стране. У домаћој селекцији Казлаускас мења Голубицкаса, док је Тумбаковић одлучио да на терен пошаље Сашу Лукића уместо Луке Миливојевића.
68. минут
Одличан продор Радоњића по десном боку, али је шутирао из мртвог угла, па је голман Чернијаускас успео да избаци лопту у корнер.
64. минут
Селектор домаћих Уробонас је направио и другу промену. Уместо нападача Матуловичијуса улази шпиц Истре, Лаукчевис.
63. минут
Орлови су спустили ритам након фуриозног старта другог полувремена, углавном се игра на средини терена, без великих шанси на обе стране.
56. минут
Жулпа мења Вербицкаса.
53. минут
Нови гола за Србију која је дуплирала вођство. Исти тандем је био најзаслужнији, Љајић је добио употребљиву лопту од Радоњића и убацио је у петерац, по земљи. Ту је Митровић "отресао" свог чувара и лако погодио мрежу домаћих - 0:2!

49. минут
Србија је коначно повела! Адем Љајић је направио одличан продор, одлично је пронашао Митровића који је био на правом месту и рутински спровео лопту у мрежу. Ово је Митров 30. гол у репрезентативном дресу, Литванија - Србија 0:1.

46. минут
Литванци су извели почетан ударац у другом полувремену. Селектор Тумбаковић је одлучио да направи прву измену. Уместо Костића ушао је Гаћиновић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45 2. минут
Непрецизан шут Митровића из тешке позиције након корнера.
45. минут
Судија Рачковски је надокнадио два минута у првом полувремену.
44. минут
Покушај Коларова са преко 35 метара, али је незгодну лопту укротио литвански голман.
43. минут
Много боља игра Литваније у другом делу првог полувремена, Орлови без довољно жара, а пробудила се и домаћа публика задовољан издањем Литванаца.
37. минут
Коларов је прошао без картона. Пољски судија му је опростио оштар старт над Лавицкасом којим је прекинуо опасну контру Литваније.
34. минут
Чак две опасне прилике имали су Литванци, најпре је Дмитровић добро интрвенисао, а уследио је и покушај Лавицкаса, али далеко од гола.
27. минут
Две прилике за Орлове у практично истом нападу. Најпре је Љајић изблокиран у покушају са ивице казненог простора, а затим је Миливојевић упослио Митровића чији шут главом са неких 5-6 метара је одбранио голман домаћих. Србија је извела нови корнер после кога није било опасности.
24. минут
Буквално без икаквих прилика у Виљнусу, игра између два шеснаестерца, а нашим играчима видно смета вештачка трава по којој се игра. У више наврата су се оклизали, па су пропале обећавајуће ситуације по гол.
17. минут
Солидан покушај Александра Коларова, али је погодио само спољни део мреже.
15. минут
Одлична акција Србије, али само нови корнер. Радоњић се увукао у средину избацивши неколико Литванаца, одиграо је на страну за Костића који је продужио Младеновићу који је изблокиран у одсудном тренутку.
13. минут
Литванци су извели слободан ударац из опасне позиције, искоса са леве стране, али је убацивање Вербицкаса заустављено од стране наше одбране.
10. минут
Србија је добила корнер. Костић је пробио по левој страни и центаршутем тражио Митровића, али су дефанзивци Литваније отклонили опасност.
6. минут
Поигравање Дмитровића замало нису искористили Литванци, остаје 0:0.
4. минут
Нова велика шанса за Орлове! Љајић је шутирао, али је голман Литваније одлично сачувао своју мрежу. Офанзива Орлова од самог старта.