KVALIFIKACIJE ZA EP: Mitrovićev TEROR u Viljnusu, nada još uvek TINJA (VIDEO)

14.10.2019. 22:21 17:13
Aleksandar Mitrović

Novi test za Orlove.

Fudbalska reprezentacija Srbije uspela je da savlada Litvaniju u Viljnusu sa 2:1 (0:0). Novu pobedu u kvalifikacijama Orlovima je doneo Aleksandar Mitrović koji je bio dvostruki strelac, u 49. i 53. minutu. Ovo je bio 30. i 31. gol napadača Fulama u dresu reprezentacije.čime je došao na korak od Rajka Mitića koji se nalazi na petom mestu večne liste strelaca sa 32 pogotka.

Srbija je odlično počela meč. Odmah na startu izabranici Ljubiše Tumbakovića stvorili su dve velike prilike koje su propustili Mitrović i Ljajić. Kasnije su Litvanci su kasnije uspeli da uspostave ravnotežu i odu na odmor bez primljenog gola.

Ipak, meč je odlučen u samo četiri minuta. Ljajić je dva puta asistirao za Mitrovića koji se odlično snalazio u petercu domaćina za brzih 0:2. Rezervista Kazlauskas je pogodio u bliži ugao Dmitrovićevog gola u 79. minutu, ali Litvanci nisu uspeli da naprave velike šanse u završnici susreta.

Ovom pobedom Srbija je zadržala teoretske šanse za plasman na Evropsko prvenstvo kroz kvalifikacije. Portugal je poražen u Ukrajini sa 2:1, pa se dva kola pre kraja nalazimo na bod zaostatka od evropskog šampiona. Valja istaći da Portugalce čekaju mečevi sa Litvanijom i Luksemburgom, pa je realnije da na EURO 2020 prođemo kroz baraž koji je na programu u martu.

Tok meča iz Viljnusa mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija danas.

KVALIFIKACIJE ZA EP: Furija je bila ubedljiva, ali poraz Orlića ipak NE boli toliko

KAO NEBO I ZEMLJA: Ovo su plate igrača Mančestera! Za nedelju dana potroše CEO Partizanov budžet (FOTO)

BORJAN JE LJUT NA KANAĐANE: Ljudi ne dolaze da nas podrže, to je RAZOČARAVAJUĆE

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena.
88. minut
Aleksandar Mitrović je propustio veliku priliku za het-trik, ali i da otkloni sve dileme.
84. minut
Žuti karton je zaradio Adem Ljajić.
79. minut
Kazlauskas je udarcem u bliži ugao iz teške pozicije savladao Dmitrovića i doneo neizvesnost u završnici. Litvanija - Srbija 1:2.
78. minut
Pokušali su Litvanci preko rezerviste, Žulpe, ali daleko od Dmitrovićevog gola.
73. minut
Izmene na obe strane. U domaćoj selekciji Kazlauskas menja Golubickasa, dok je Tumbaković odlučio da na teren pošalje Sašu Lukića umesto Luke Milivojevića.
68. minut
Odličan prodor Radonjića po desnom boku, ali je šutirao iz mrtvog ugla, pa je golman Černijauskas uspeo da izbaci loptu u korner.
64. minut
Selektor domaćih Urobonas je napravio i drugu promenu. Umesto napadača Matulovičijusa ulazi špic Istre, Laukčevis.
63. minut
Orlovi su spustili ritam nakon furioznog starta drugog poluvremena, uglavnom se igra na sredini terena, bez velikih šansi na obe strane.
56. minut
Žulpa menja Verbickasa.
53. minut
Novi gola za Srbiju koja je duplirala vođstvo. Isti tandem je bio najzaslužniji, Ljajić je dobio upotrebljivu loptu od Radonjića i ubacio je u peterac, po zemlji. Tu je Mitrović "otresao" svog čuvara i lako pogodio mrežu domaćih - 0:2!

49. minut
Srbija je konačno povela! Adem Ljajić je napravio odličan prodor, odlično je pronašao Mitrovića koji je bio na pravom mestu i rutinski sproveo loptu u mrežu. Ovo je Mitrov 30. gol u reprezentativnom dresu, Litvanija - Srbija 0:1.

46. minut
Litvanci su izveli početan udarac u drugom poluvremenu. Selektor Tumbaković je odlučio da napravi prvu izmenu. Umesto Kostića ušao je Gaćinović.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2. minut
Neprecizan šut Mitrovića iz teške pozicije nakon kornera.
45. minut
Sudija Račkovski je nadoknadio dva minuta u prvom poluvremenu.
44. minut
Pokušaj Kolarova sa preko 35 metara, ali je nezgodnu loptu ukrotio litvanski golman.
43. minut
Mnogo bolja igra Litvanije u drugom delu prvog poluvremena, Orlovi bez dovoljno žara, a probudila se i domaća publika zadovoljan izdanjem Litvanaca.
37. minut
Kolarov je prošao bez kartona. Poljski sudija mu je oprostio oštar start nad Lavickasom kojim je prekinuo opasnu kontru Litvanije.
34. minut
Čak dve opasne prilike imali su Litvanci, najpre je Dmitrović dobro intrvenisao, a usledio je i pokušaj Lavickasa, ali daleko od gola.
27. minut
Dve prilike za Orlove u praktično istom napadu. Najpre je Ljajić izblokiran u pokušaju sa ivice kaznenog prostora, a zatim je Milivojević uposlio Mitrovića čiji šut glavom sa nekih 5-6 metara je odbranio golman domaćih. Srbija je izvela novi korner posle koga nije bilo opasnosti.
24. minut
Bukvalno bez ikakvih prilika u Viljnusu, igra između dva šesnaesterca, a našim igračima vidno smeta veštačka trava po kojoj se igra. U više navrata su se oklizali, pa su propale obećavajuće situacije po gol.
17. minut
Solidan pokušaj Aleksandra Kolarova, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.
15. minut
Odlična akcija Srbije, ali samo novi korner. Radonjić se uvukao u sredinu izbacivši nekoliko Litvanaca, odigrao je na stranu za Kostića koji je produžio Mladenoviću koji je izblokiran u odsudnom trenutku.
13. minut
Litvanci su izveli slobodan udarac iz opasne pozicije, iskosa sa leve strane, ali je ubacivanje Verbickasa zaustavljeno od strane naše odbrane.
10. minut
Srbija je dobila korner. Kostić je probio po levoj strani i centaršutem tražio Mitrovića, ali su defanzivci Litvanije otklonili opasnost.
6. minut
Poigravanje Dmitrovića zamalo nisu iskoristili Litvanci, ostaje 0:0.
4. minut
Nova velika šansa za Orlove! Ljajić je šutirao, ali je golman Litvanije odlično sačuvao svoju mrežu. Ofanziva Orlova od samog starta.