КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Руси очитали лекцију Орлићима, друго место све даље

19.11.2019. 22:20
Mlada reprezentacija Srbije
Млада репрезентација Србије / Извор: Фото: ФСС

Трећи пораз изабраника селекотра Столице.

Млада репрезентација Србије поражена је у Нишу од селекција Русије у оквиру шестог кола пете групе квалификација за Европско првенство. Руси су славили головима Чалова и Сулејманова са 2:0 и тако направили велики корак ка освајању првог места, док су изабраници селектора Илије Столице претрпели и трећи пораз чиме су шансе за пласман на континетални шампионат свели на минимум.

КУПИШ ЗА 2.700, А ПРОДАШ ЗА 12 МИЛИОНА ЕВРА: Ево ко је ПРОНАШАО и у Партизан довео Страхињу Павловића

СПЕКТАКУЛАРНА ТРАМПА ГОЛГЕТЕРА: Лука Јовић мења дрес, али ће опет играти за ВЕЛИКАНА

БОГАТАШИ ДОШЛИ ПО БОАЋИЈА: Звезда одредила цену!

Гости су повели из прве озбиљније прилике коју су створили већ у осмом минуту. Најбољи стрелац Руса, Фјодор Чалов, добио је идеалну лопту, изашао сам испред голмана Илића и лако га матирао. Уследио је период равноправне игре, а Србија је најближе изједначењу била у 24. минута, кад је Дејан Јовељић, после центаршута Филипа Ступаревића погодио стативу.

У самом финишу првог полувремена гости су дошли до капиталне предности. Зборнаја је дуплирала вођство у 44. минуту. Дошло је до конфузији у одбрани нашег младог тима, лопта је срећно дошла до Сулејманова који није имао превише милости.

Кренули су изабраници селектора Столице доста агресивније у другом полувремну и ко зна шта би било да је шпански судија Мануера свира пенал за Србију у 52. минуту после играња руком једног од руских дефанзиваца. У наставку дуела Орлићи су имали значајну теренску иницијативу, али не и изгледне прилике које би им поногле да дођу до изјендачења и макар изједначења.

СРБИЈА - РУСИЈА 0:2 (0:2)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Чалов (8), 0:2 Сулејманов (44)