KVALIFIKACIJE ZA EP: Rusi očitali lekciju Orlićima, drugo mesto sve dalje

19.11.2019. 22:20
Mlada reprezentacija Srbije
Mlada reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: FSS

Treći poraz izabranika selekotra Stolice.

Mlada reprezentacija Srbije poražena je u Nišu od selekcija Rusije u okviru šestog kola pete grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Rusi su slavili golovima Čalova i Sulejmanova sa 2:0 i tako napravili veliki korak ka osvajanju prvog mesta, dok su izabranici selektora Ilije Stolice pretrpeli i treći poraz čime su šanse za plasman na kontinetalni šampionat sveli na minimum.

KUPIŠ ZA 2.700, A PRODAŠ ZA 12 MILIONA EVRA: Evo ko je PRONAŠAO i u Partizan doveo Strahinju Pavlovića

SPEKTAKULARNA TRAMPA GOLGETERA: Luka Jović menja dres, ali će opet igrati za VELIKANA

BOGATAŠI DOŠLI PO BOAĆIJA: Zvezda odredila cenu!

Gosti su poveli iz prve ozbiljnije prilike koju su stvorili već u osmom minutu. Najbolji strelac Rusa, Fjodor Čalov, dobio je idealnu loptu, izašao sam ispred golmana Ilića i lako ga matirao. Usledio je period ravnopravne igre, a Srbija je najbliže izjednačenju bila u 24. minuta, kad je Dejan Joveljić, posle centaršuta Filipa Stuparevića pogodio stativu.

U samom finišu prvog poluvremena gosti su došli do kapitalne prednosti. Zbornaja je duplirala vođstvo u 44. minutu. Došlo je do konfuziji u odbrani našeg mladog tima, lopta je srećno došla do Sulejmanova koji nije imao previše milosti.

Krenuli su izabranici selektora Stolice dosta agresivnije u drugom poluvremnu i ko zna šta bi bilo da je španski sudija Manuera svira penal za Srbiju u 52. minutu posle igranja rukom jednog od ruskih defanzivaca. U nastavku duela Orlići su imali značajnu terensku inicijativu, ali ne i izgledne prilike koje bi im ponogle da dođu do izjendačenja i makar izjednačenja.

SRBIJA - RUSIJA 0:2 (0:2)

STRELCI: 0:1 Čalov (8), 0:2 Sulejmanov (44)