МАЛО ШТА ЈЕ БИЛО ДОБРО У ПОДГОРИЦИ: Влаховић са два гола сломио отпор Црне Горе

27.03.2023. 19:50
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: МН Press

Други тријумф Орлова.

Репрезентација Србије успела је да у Подгорици савлада селекцију Црне Горе у другом колу групе Г квалификација за Европско првенство са 2:0 (0:0). Нису Орлови одиграли добар меч, али је Душан Влаховић искористио две добре прилике да донесе Србији три бода. Србија је после два кола на првом месту у групи са шест бодова.

ОТВОРИЛА СЕ ФИФА: Клубовима више новца са Мондијала

СКАНДАЛ НА ПОМОЛУ: Одложен жреб за Светско првенство

ПРИСТАЈЕ И НА СМАЊЕЊЕ ПЛАТЕ: Обамејанг жели да се врати у Барселону

Гото ништа се није дешавало у првих десетак минута меча у Подгореици, да би у 11. домаћин запретио преко Вујачића. Црногорци су били многпо опаснији противник и у 19. минуту је Крстовић неуспешно пробао да лобује Вању Милинковић-Савића, да би само минут касније голман Србије напрвио грешку приликом истрлавања, али је успео да заустави шут Јоветића. Једина претња Србије била је ненамерна пречка Павловића прилико покушаја центаршута. Митровић је четири минута касније пропустио прву праву шансу за Србију шутирајући поред гола, да би још само Илић запретио у судијској надоканди шутирајући преко гола па је остало 0:0 на полувремену.

Боље је Србија изгледала у другом полувремену уласком Живковића и Влаховића који је имао прву прилику у 50. минуту када је главом лопту коју је центрирао Павловић послао поред гола. Минут касније је Крстовић у контри шутирао са преко 20 метара непрецизно, а у 57. минуту је још једном севнула контра Црне Горе, Јоветић је добро шутирао, али је голман Србије добро интервенисао. Играо се 78. минуту када је Србија повела после једне дуге акције на чијем је крају Младеновић центрирао Влаховићу који је из прве прецизно шутирао за 1:0. Крстовић је још једном био у доброј прилици после корнера у 83. минуту, снажно је шутирао, али поред гола. Црна Гора је покушавала стихијским нападима да дође до гола за реми и то је отворило прилику за контру Србије у којој је Живковић одлично проиграо Лукића који је успео из другог пута да асистира Влаховићу, а нападач Орлова је војим другим голом на утакмици ставио тачку на овај меч.

ЦРНА ГОРА - СРБИЈА 0:2 (0:0)

СТАДИОН: Под Горицом

СТРЕЛАЦ: Влаховић 78, 90 6

ГЛЕДАЛАЦА: 11.050

СУДИЈА: Клемон Турпан (Француска)

ЦРНА ГОРА: Мијатовић, Вујачић, Савић, Томашевић (од 41. Шипчић), Вешовић, Савићевић (од 71. Осмајић), Шћекић (од 76. Лончар), Хакшабановић (од 77. Цамај), Марушић, Јоветић (од 71. Јововић), Крстовић.

СРБИЈА: Вања Милинкови-Савић, Миленковић, Гудељ, Павловић, Ђуричић (од 46. Влаховић), Илић (од 46. Живковић), Грујић (од 81. Лукић), Младеновић, Тадић (од 89. Ераковић), Сергеј Милинковић-Савић, Митровић (од 85. Рачић)

90 5. минут
0:2!!! Потврђује победу Србије у овом мечу другим голом на утакмици Душан Влаховић. Имала је Србија контру, Живковић је проиграо Лукића који је из другог пута успео да асистира Влаховићу који је био прецизан. Уједно је судија убрзо означио и крај меча.
89. минут
Још једна измена у Србији, Тадића мења Ераковић.
85. минут
Измена у Србији, Рачић мења Митровића.
83. минут
Добра прилика после корнера за Црну Гору, Крстовић је шутирао снажно поред гола.
78. минут
0:1!!! Повела је Србија после једне дуге акције, а стрелац је Влаховић. Младеновић је убацио лопту са леве стране, а Влаховић је из прве шутирао и савладао голмана Мијатовића.
68. минут
Добра акција Србије, Митровић је проиграо Влаховића, али од свега само корнер за Србију после којег није било нове шансе.
57. минут
Велика прилика после контре за Црну Гору, Јоветић је шутирао, али је Вања успео да одбрани и избаци лопту у корнер после којег није било опасности по гол Србије.
51. минут
Запретила је и Црна Гора преко Крстовића који је шутирао у контри са више од 20 метара поред гола.
50. минут
Прва шанса за Србију у наставку, Павловић је убацио лопту, а Влаховић главом шутирао поред гола.
46. минут
Почело је друго полувреме. Две измене у Србији, Влаховић и Живковић су ушли у игру уместо Илића и Ђуричића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена.
45 1. минут
Илић је покушао, али је веома лоше шутирао и није било опасности по гол Црне Горе.
41. минут
Принудна измена у Црној Гори, уместо Томашевића који се повредио ушао је Шипчић.
29. минут
Прва права прилика за Србију, Митровић се добро окренуо и изборио за позицију и шутнуо, али је лопта отишла поред гола.
25. минут
Павловић је у жељи да центрира погодио пречку, што је и једина прилика до сада за Србију.
20. минут
Још једна опасна ситуација прег голом Србије. Голман Србије је истрчао да избије лопту, можда је и фаулиран, Јоветић је шутирао, али је Вања успео да заустави његов ударац.
19. минут
Поново прете Црногорци, Крстовић је покушао да лобује Вању Милинковић-Савића, али није то добро урадио.
11. минут
Прва прилика за Црну Гору, Вујачић је после корнера главом послао лопту преко гола.