КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Енглези славили у Напуљу под будним оком Јовановића, вече обележио и Раде Крунић

23.03.2023. 22:42
Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Реутерс

Неколико интересантних утакмица.

Одиграно је првих осам мечева у квалификацијама за Европско првенство у фудбалу које ће се одржати 2024. године. У питању су дуели у групама Ц, Х и Ј.

Ако урадиш ОВО, чека те 100.000 динара!

СВЕТСКИ БРОЈ 1: Кристијано Роналдо оборио још један ИЗУЗЕТНО ВАЖАН РЕКОРД

УПРАВА БАЈЕРНА ШОКИРАЛА ПЛАНЕТУ: Јулијан Нагелсман добио отказ!

У групи Ц репрезентација Северне Македоније била је боља од Малте на свом терену, 2:1 су славиле комшије. Поготке су постигли Елмас и Чурлинов, док је Јаник ублажио пораз при крају.

Дерби вечери у оквиру исте групе одиграли су Италија и Енглеска у Напуљу. Гости су водили 2:0 погоцима Рајса и Кејна већ до полувремена, касније је Ретегуи само ублажио пораз и поставио коначних 2:1 за Енглеску. Судија на овом мечу био је српски арбитар Срђан Јовановић, који је показао пенал за Енглезе крајем полувремена и касније дао црвени картон Луку Шоу, тако да је имао доста посла.

Група Х је имала три меча. Прво је Словенија славила 2:1 против Казахстана, а у термину од 20.45 часова је Северна Ирска забележила победу резултатом 2:0 против Сан Марина у гостима. Погађао је Чарлс два пута. Данска је успела да победи Финску уз доста драме, 3:1 је било, а све голове за домаћи тим дао је Хојлунд, последња два у завршних 10 минута меча. Код Финаца је Антман био прецизан.

У Ј групи је Босна и Херцеговина декласирала Исланд резултатом 3:0, а двоструки стрелац био је ас Милана Раде Крунић, док је трећи гол дао Дедић. Португал је победио Лихтенштајн са 4:0, два гола је дао рекордер Роналдо, по један Кансело и Бернардо Силва. Словачка и Луксембург су одиграли без голова.