МАЂАРИ ПРЕГАЗИЛИ БУГАРЕ! Србија усамљена на челу табеле, Французи се прописно намучили, Албанци изгубили

27.03.2023. 22:40
Fudbalska reprezentacija Mađarske
Фудбалска репрезентација Мађарске / Извор: Профимедиа

Влаховић за максимални учинак.

Фудбалска репрезентација Србије победила је на гостовању у Подгорици селекцију Црне Горе (2:0), у мечу другог кола квалификација за Европско првенство, а у истој групи Мађарска је на свом терену убедљиво савладала Бугарску са 3:0.

(УЖИВО) КВАЛИФИАКЦИЈЕ ЗА ЕП: Влаховић пробио бедем Црногораца, Црна Гора - Србија 0:1

ВЛАХОВИЋ КАО ЧИГРА: Погледајте како је утишао Црногорце пред сам крај меча (ВИДЕО)

Већ у седмом минуту Вечеи је донео предност северном суседу наше земље, после асистенције Орбана. Нешто мање од 20 минута касније Собослај дуплира предност домаћих, а шест минута пре истека првог полувремена Адам поставља, испоставиће се коначних 3:0.

Селекција коју предводи Младен Крстајић покушаја је у наставку сусрета да постигне макар један погодак, али у тој мисији није успела.

Сада су Орлови после два кола први на табели са максималних шест бодова, док су и Мађари са стопостотним учинком, али су у првом колу били слободни те имају три бода. Исто толико имају и Црногорци, док су Литванци и Бугари без бодова, с тим што чета Крстајића има меч више.

Група Г

Црна Гора - Србија 0:1

Мађарска - Бугарска 3:0

Холанђани су са два гола Акеа и једним поготком Мемфиса Депаја савалдали Гибралтар са 3:0, док је у истој групи вицешампион света, Француска тесно славила на гостовању Републици Ирској.

Једини погодак за Триколоре постигао је дефанзивац, Бенџамин Павар у 50. минуту игре

Група Б

Холандија - Гибралтар 3:0

Република Ирска - Француска 0:1

Шведска је на свом терену декласирала Азербејџан са 5:0. Голове за Скандинавце дали су Форсбрг, Ђокерес, Карлсон и Еланга, уз један аутогол гостију.
Аустрија је успела да преокрене против Естоније и слави са 2:1 у Линцу. Гости су повели преко Сапинена, изједначио је Каинц, а Грегорич два минута пре краја донео славље Аустрији.

Група Ф

Шведска - Азербејџан 5:0

Аустрија - Естонија 2:1

Молдавија и Чешка одиграли су без голова, док је Пољска минималцем преко Швидерског победила Албанију.