КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛЕ: Одлична Звезда победила Спарту, плеј-оф на видику (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

27.07.2017. 22:33

Реванш се игра следећег четвртка.

Црвена звезда је на корак од пласмана у плеј-оф за Лигу Европе! Фудбалери најтрофејнијег српског клуба победили су прашку Спарту 2:0 много лакше него што се мислио и имају широм отворена врата игрању у последњем колу квалификација за пласман у групну фазу масовнијег континенталног такмичења. Звезда је одиграла одлично, зрело и креативно и приказала најбољу партију ове сезоне, а пут ка највећој европској победи у другој деценији двадесетог века отворили су јој гости који су одиграли очајно и показали да нису ривал од кога би изабраници Владана Милојевића требало да стрепе и не смеју да пропусте шансу да у реваншу следећег четвртка овере пролаз у наредну фазу.

ЖЕЛЕЛИ СУ ГА И ПРЕ ЗВЕЗДЕ: Тренер црно-белих доводи Ибањеза, зна се и цена трансфера (ФОТО)

ЛЕДИ КРВ У ЖИЛАМА: Чудесна КОРЕОГРАФИЈА Делија задивила Србију! (ВИДЕО)

Црвена звезда је, ношена фантастичном подршком са трибина, много боље отворила утакмицу, доминирала је од старта меча и имала неколико добрих шанси у првих 10 минута. Иницијатива домаће екипе исплатила се већ у 13. минуту, играчи Звезде су "на брзину" преварили одбрану Спарте, очигледно уиграном акцијом са тренинга и после слободног ударца повели голом Боаћија. Момак из Гане је постигао чак шести гол у петом овосезонском мечу у квалификацијама за Лигу Европе и тако потврдио статус најбољег стрелца масовнијег континенталног такмичења у овом тренутку.

ЧУДО НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Погледајте шта су УРАДИЛИ навијачи Црвене звезде и Спарте! (ВИДЕО)

ОТКРИВЕНИ СВИ ДЕТАЉИ: Сума је стигао у Хумску после невиђеног „бокса“ Партизана и Звезде, Словаци онда опељешили црно-беле

РОКАДЕ У ФМП: Пантери добили тренера, али и појачање у бившем играчу Партизана (ФОТО)

Тренер Спарте Андреа Страмаћони је покушао да раздрма екипу двоструком изменом на полувремену, али његова екипа деловала је на терену горе од просечног српског суперлигашког клуба, безидејно, немоћно, неповезано. За разлику од Спарте, Звезда је и у другом полувремену наставила да доминира и диктира темпо, држи лопту и ствара шансе. Одличну игру Звезда је крунисала већ у 65. минуту, канга је после додавања Боаћија распалио по лопти са више од 25 метара и матирао несигурног голмана гостију који је катастрофалном интервенцијом додатно улепшао погодак Габонца.

Спарта је била у нокдауну, а шансу да је нокаутира имао је Немања Радоњић. Крилни нападач, резервиста на овој утакмици, имао је чудесну соло-акцију, али није имао среће, погодио је стативу.

СП У БУДИМПЕШТИ: Министар Удовичић дошао да подржи Делфине! (ФОТО)

ЖРЕБ ЗА ПЛЕЈ-ОФ ЛИГЕ ЕВРОПЕ: Назиру се шешири, Партизан зависи од Звезде! (ФОТО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - СПАРТА ПРАГ 2:0

СТРЕЛЦИ: Боаћи у 13. и Канга у 65. минуту. СТАДИОН: Рајко Митић у Београду. ГЛЕДАЛАЦА: 32.816. СУДИЈА: Сергеј Лапочкин (Русија).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Доналд, Јовичић, Канга, Милић (од 74. Гобељић), Рикардињо (од 61. Радоњић), Боаћи (од 88. Пешић).

СПАРТА ПРАГ: Дубравка, Каравајев, Каја, Штетина, Ватајелу (од 46. Лафата), Маречек, Манђек, Јулиш, Плавшић (од 77. Бен Хаим), Фридек, Јанко.