107.8893

KVALIFIKACIJE ZA LE: Odlična Zvezda pobedila Spartu, plej-of na vidiku (VIDEO+GALERIJA)

27.07.2017. 22:33

Revanš se igra sledećeg četvrtka.

Crvena zvezda je na korak od plasmana u plej-of za Ligu Evrope! Fudbaleri najtrofejnijeg srpskog kluba pobedili su prašku Spartu 2:0 mnogo lakše nego što se mislio i imaju širom otvorena vrata igranju u poslednjem kolu kvalifikacija za plasman u grupnu fazu masovnijeg kontinentalnog takmičenja. Zvezda je odigrala odlično, zrelo i kreativno i prikazala najbolju partiju ove sezone, a put ka najvećoj evropskoj pobedi u drugoj deceniji dvadesetog veka otvorili su joj gosti koji su odigrali očajno i pokazali da nisu rival od koga bi izabranici Vladana Milojevića trebalo da strepe i ne smeju da propuste šansu da u revanšu sledećeg četvrtka overe prolaz u narednu fazu.

ŽELELI SU GA I PRE ZVEZDE: Trener crno-belih dovodi Ibanjeza, zna se i cena transfera (FOTO)

LEDI KRV U ŽILAMA: Čudesna KOREOGRAFIJA Delija zadivila Srbiju! (VIDEO)

Crvena zvezda je, nošena fantastičnom podrškom sa tribina, mnogo bolje otvorila utakmicu, dominirala je od starta meča i imala nekoliko dobrih šansi u prvih 10 minuta. Inicijativa domaće ekipe isplatila se već u 13. minutu, igrači Zvezde su "na brzinu" prevarili odbranu Sparte, očigledno uigranom akcijom sa treninga i posle slobodnog udarca poveli golom Boaćija. Momak iz Gane je postigao čak šesti gol u petom ovosezonskom meču u kvalifikacijama za Ligu Evrope i tako potvrdio status najboljeg strelca masovnijeg kontinentalnog takmičenja u ovom trenutku.

ČUDO NA POLUVREMENU: Pogledajte šta su URADILI navijači Crvene zvezde i Sparte! (VIDEO)

OTKRIVENI SVI DETALJI: Suma je stigao u Humsku posle neviđenog „boksa“ Partizana i Zvezde, Slovaci onda opelješili crno-bele

ROKADE U FMP: Panteri dobili trenera, ali i pojačanje u bivšem igraču Partizana (FOTO)

Trener Sparte Andrea Stramaćoni je pokušao da razdrma ekipu dvostrukom izmenom na poluvremenu, ali njegova ekipa delovala je na terenu gore od prosečnog srpskog superligaškog kluba, bezidejno, nemoćno, nepovezano. Za razliku od Sparte, Zvezda je i u drugom poluvremenu nastavila da dominira i diktira tempo, drži loptu i stvara šanse. Odličnu igru Zvezda je krunisala već u 65. minutu, kanga je posle dodavanja Boaćija raspalio po lopti sa više od 25 metara i matirao nesigurnog golmana gostiju koji je katastrofalnom intervencijom dodatno ulepšao pogodak Gabonca.

Sparta je bila u nokdaunu, a šansu da je nokautira imao je Nemanja Radonjić. Krilni napadač, rezervista na ovoj utakmici, imao je čudesnu solo-akciju, ali nije imao sreće, pogodio je stativu.

SP U BUDIMPEŠTI: Ministar Udovičić došao da podrži Delfine! (FOTO)

ŽREB ZA PLEJ-OF LIGE EVROPE: Naziru se šeširi, Partizan zavisi od Zvezde! (FOTO)

CRVENA ZVEZDA - SPARTA PRAG 2:0

STRELCI: Boaći u 13. i Kanga u 65. minutu. STADION: Rajko Mitić u Beogradu. GLEDALACA: 32.816. SUDIJA: Sergej Lapočkin (Rusija).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Jovičić, Kanga, Milić (od 74. Gobeljić), Rikardinjo (od 61. Radonjić), Boaći (od 88. Pešić).

SPARTA PRAG: Dubravka, Karavajev, Kaja, Štetina, Vatajelu (od 46. Lafata), Mareček, Manđek, Juliš, Plavšić (od 77. Ben Haim), Fridek, Janko.