КОРНЕРИ КОБНИ ПО ЦРНО-БЕЛЕ: Партизан пао у Ларнаки после преокрета

04.08.2022. 17:18 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Пораз изабраника Илије Столице.

Фудбалери Партизана поражени су на гостовању АЕК Ларнаки 2:1 у првом дуелу трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Летња занимација током августа вредна 800.000 динара

СТИЖЕ ВЕЛИКА ЛОВА У ХУМСКУ: Садик иде у Бундеслигу, Партизану припада леп део од трансфера (ФОТО)

"НАЈБОЉИ КАД ЈЕ НАЈТЕЖЕ": Фејса и Natho верују у преокрет Партизанове сезоне

Најзад је Партизан кренуо одлучно, храбро и знао шта жели под командом Илије Столице. Нису прошла ни цела два минута, а црно-бели су већ запретили. Natho је шутирао са ивице шенсаестерца и то је била назнака онога што следи. Неколико минута касније и Дијабате је припретио са бока, да би у 18. минуту гости повели. Natho је одлично додао у простор до Рикарда, овај је предриблао голмана Пирића, додао до Менига, који је погодио празну мрежу.

Све је у тим тренуцима ишло на руку гостију, имали су иницијативу играчи Партизана, још једном је припретио Natho. Домаћи готово да нису припретили Стевановићу у уводних пола сата меча, црно-бели су имали неколико полуприлика да постигну још који гол, нису у томе успели, а онда је у 34. минуту стигла казна и то из прве праве прилике за АЕК. Томовић је скочио после корнера, додао до Гарсије, који је затресао мрежу Стевановића

Партизан је у завршници полувремена имао прилику да на велики одмор оде са предношћу, али је Вујачић главом шутирао преко гола са неких 11 метара.

Квалификације за Лигу Европе, треће коло

АЕК - Партизан 2:1 (1:1)

Стрелци: Гарсија у 34, Милићевић у 70 за АЕК - Мениг у 18. за Партизан

Судија: Трејманис, Гудерманис, Спасјониковс (Летонија)

Стадион: АЕК Арена

АЕК: Пирић - Росалес, Миличевић, Томовић, Гарсија - Ојер, Луис Густаво, Фарај, Тричковски, Гијурко - Олатунџи

Партизан: Стевановић, Филиповић (од 63. Живковић), Вујачић, Саничанин, Урошевић - Фејса, Андраде (од 81. Terzić),Natho (од 74. Баждар) - Дијабате (од 81. Лутовац), Мениг (од 81. Белић), Рикардо

Наставак је донео поново бољи почетак Партизана, Рикардо је затресао пречку, а потом су домаћи преузели иницијативу. Претио је Тричковски, као и резервиста Алтман. А домаћи су ту иницијативу крунисали у 70. минуту.

Поново је кобан био корнер по црно-беле. Миличевић се најбоље снашао у пет метара гостију.
До краја меча није било прилика и АЕК на реванш у Београд за недељу дана одлази са минималном предношћу.

Читав ток меча могли сте пратити овде.

Крај меча. АЕК - Партизан 2:1

90. минут
Меч је продужен шест минута.

88. минут
Тешко Партизан у овим тренуцима долази до шанси. Домаћи су задовољни овим резултатом и не инсистирају на нападачким акцијама.

81. минут
Трострука измена Столице. На терену су Терзић, Белић и Лутовац, из игре излазе Мениг, Андраде и Дијабате.

74. минут
Баждар је на терену, уместо Natha.

70. минут
2:1! Миличевић је био стрелац, после корнера су домаћи дошли до предности.
66. минут
Алтман је имао нову шансу за домаће. Истакао се Стевановић добром одбраном.

63. минут
Прва промена Столице. Живковић је на терену уместо Филиповића.

60. минут
Прилика за АЕК! Тричковски је покушао, али је његов ударац изблокиран.

54. минут
Пречка! Филиповић је центрирао, а Гомеш је главом затресао оквир гола.

49. минут
Два занимљива покушаја Партика Андрадеа, прво је његов ударац изблокиран, да би неколико секунди касније један центаршут за мало изненадио Пирића.

Почело је друго полувреме у Ларнаки.

Завршен је први део игре. АЕК - Партизан 1:1
43. минут
Штета! Врло добра прилика за Партизан! Вујачић је умакао чуварима после прекида, али је главом био непрецизан са неких 11 метара.

34. минут
Невероватно! Прва прилика за АЕК и гол. После корнера је скочио Томовић, спустио до Гарсије који је је волеј ударцем преварио Стевановића.
30. минут
Нешто мирнији период меча. У овим тренуцима се већина збивања одвија на средини терена.

24. минут
Очигледно су играчи Партизана мотивисанији него на претходним дуелима. Поново је Natho запретио са дистанце.

18. минут
ГОООООООООООЛ! Води Партизан! Сјајан пас Natha, Рикардо је претрчао Пирића додао до Менига који је довео црно-беле у вођство.
15. минут
Тим Илије Столице има благу иницијативу на средини терена, домаћи још увек нису припретили Стевановићу.

9. минут
Опаснији је Партизан на самом старту меча. Дијабате ствара доста проблема домаћима по десној страни.

6. минут
Већ други ударац гостујућих фудбалера. Дијабате је био у прилици, унео је лопту са боку у средину, шутирао, али је поново Пирић био на висини задатка.

2. минут
Већ у другом минуту је са дистанце запретио Бибрас Natho. Солидан ударац везњака, Пирић је ипак мирно ухватио лопту.