KORNERI KOBNI PO CRNO-BELE: Partizan pao u Larnaki posle preokreta

04.08.2022. 17:18 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Poraz izabranika Ilije Stolice.

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju AEK Larnaki 2:1 u prvom duelu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Letnja zanimacija tokom avgusta vredna 800.000 dinara

STIŽE VELIKA LOVA U HUMSKU: Sadik ide u Bundesligu, Partizanu pripada lep deo od transfera (FOTO)

"NAJBOLJI KAD JE NAJTEŽE": Fejsa i Natho veruju u preokret Partizanove sezone

Najzad je Partizan krenuo odlučno, hrabro i znao šta želi pod komandom Ilije Stolice. Nisu prošla ni cela dva minuta, a crno-beli su već zapretili. Natho je šutirao sa ivice šensaesterca i to je bila naznaka onoga što sledi. Nekoliko minuta kasnije i Dijabate je pripretio sa boka, da bi u 18. minutu gosti poveli. Natho je odlično dodao u prostor do Rikarda, ovaj je predriblao golmana Pirića, dodao do Meniga, koji je pogodio praznu mrežu.

Sve je u tim trenucima išlo na ruku gostiju, imali su inicijativu igrači Partizana, još jednom je pripretio Natho. Domaći gotovo da nisu pripretili Stevanoviću u uvodnih pola sata meča, crno-beli su imali nekoliko poluprilika da postignu još koji gol, nisu u tome uspeli, a onda je u 34. minutu stigla kazna i to iz prve prave prilike za AEK. Tomović je skočio posle kornera, dodao do Garsije, koji je zatresao mrežu Stevanovića

Partizan je u završnici poluvremena imao priliku da na veliki odmor ode sa prednošću, ali je Vujačić glavom šutirao preko gola sa nekih 11 metara.

Kvalifikacije za Ligu Evrope, treće kolo

AEK - Partizan 2:1 (1:1)

Strelci: Garsija u 34, Milićević u 70 za AEK - Menig u 18. za Partizan

Sudija: Trejmanis, Gudermanis, Spasjonikovs (Letonija)

Stadion: AEK Arena

AEK: Pirić - Rosales, Miličević, Tomović, Garsija - Ojer, Luis Gustavo, Faraj, Tričkovski, Gijurko - Olatundži

Partizan: Stevanović, Filipović (od 63. Živković), Vujačić, Saničanin, Urošević - Fejsa, Andrade (od 81. Terzić),Natho (od 74. Baždar) - Dijabate (od 81. Lutovac), Menig (od 81. Belić), Rikardo

Nastavak je doneo ponovo bolji početak Partizana, Rikardo je zatresao prečku, a potom su domaći preuzeli inicijativu. Pretio je Tričkovski, kao i rezervista Altman. A domaći su tu inicijativu krunisali u 70. minutu.

Ponovo je koban bio korner po crno-bele. Miličević se najbolje snašao u pet metara gostiju.
Do kraja meča nije bilo prilika i AEK na revanš u Beograd za nedelju dana odlazi sa minimalnom prednošću.

Čitav tok meča mogli ste pratiti ovde.

Kraj meča. AEK - Partizan 2:1

90. minut
Meč je produžen šest minuta.

88. minut
Teško Partizan u ovim trenucima dolazi do šansi. Domaći su zadovoljni ovim rezultatom i ne insistiraju na napadačkim akcijama.

81. minut
Trostruka izmena Stolice. Na terenu su Terzić, Belić i Lutovac, iz igre izlaze Menig, Andrade i Dijabate.

74. minut
Baždar je na terenu, umesto Natha.

70. minut
2:1! Miličević je bio strelac, posle kornera su domaći došli do prednosti.
66. minut
Altman je imao novu šansu za domaće. Istakao se Stevanović dobrom odbranom.

63. minut
Prva promena Stolice. Živković je na terenu umesto Filipovića.

60. minut
Prilika za AEK! Tričkovski je pokušao, ali je njegov udarac izblokiran.

54. minut
Prečka! Filipović je centrirao, a Gomeš je glavom zatresao okvir gola.

49. minut
Dva zanimljiva pokušaja Partika Andradea, prvo je njegov udarac izblokiran, da bi nekoliko sekundi kasnije jedan centaršut za malo iznenadio Pirića.

Počelo je drugo poluvreme u Larnaki.

Završen je prvi deo igre. AEK - Partizan 1:1
43. minut
Šteta! Vrlo dobra prilika za Partizan! Vujačić je umakao čuvarima posle prekida, ali je glavom bio neprecizan sa nekih 11 metara.

34. minut
Neverovatno! Prva prilika za AEK i gol. Posle kornera je skočio Tomović, spustio do Garsije koji je je volej udarcem prevario Stevanovića.
30. minut
Nešto mirniji period meča. U ovim trenucima se većina zbivanja odvija na sredini terena.

24. minut
Očigledno su igrači Partizana motivisaniji nego na prethodnim duelima. Ponovo je Natho zapretio sa distance.

18. minut
GOOOOOOOOOOOL! Vodi Partizan! Sjajan pas Natha, Rikardo je pretrčao Pirića dodao do Meniga koji je doveo crno-bele u vođstvo.
15. minut
Tim Ilije Stolice ima blagu inicijativu na sredini terena, domaći još uvek nisu pripretili Stevanoviću.

9. minut
Opasniji je Partizan na samom startu meča. Dijabate stvara dosta problema domaćima po desnoj strani.

6. minut
Već drugi udarac gostujućih fudbalera. Dijabate je bio u prilici, uneo je loptu sa boku u sredinu, šutirao, ali je ponovo Pirić bio na visini zadatka.

2. minut
Već u drugom minutu je sa distance zapretio Bibras Natho. Solidan udarac veznjaka, Pirić je ipak mirno uhvatio loptu.