КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ: Партизан се МУЧИО, па онда у три лака корака ПРЕГАЗИО Велшане (ВИДЕО)

01.08.2019. 23:13
Fudbaleri Partizana
Фудбалери Партизана / Извор: МН Press

Црно-бели оверавају визу за треће коло.

Фудбалери Партизана обезбедили су пласман у треће коло квалификација за Лигу Европе, пошто су у реванш мечу у Београду надиграли велшки Конахс Ки са убедљивих 3:0 (0:0). Стрелци за домаће били су Зоран Тошић у 54. минуту, Огњен Ожеговић у 70 и млади Лазар Стевановић у 72. минуту.

Партизан је одиграо слабо прво полувреме, а најбољу прилику пропустио је Садик већ у шестом минуту меча. Тошић је довео црно-беле у вођство, на асистенцију Суме, и од тада се "лакше дисало" у Хумској. Ређале су се прилике пред голом Браса, а у само два минута средином другог полувремена решено је питање проласка даље.

Партизан се у трећој рунди квалификација састаје са турском Малатијом, која је тријумфом од 1:0 у Љубљани прошла Олимпију, после 2:2 у првом мечу.

Ток меча можете пратити уживо на порталу Србија данас.

САВО ПРЕСЕКАО: Велико појачање у стратних 11, ево са ким црно-бели НАПАДАЈУ Велшане (САСТАВИ)

ШОК У ХУМСКОЈ: Кошаркаш Партизана ухапшен због ДРОГЕ, прети му ДУГА робија (ФОТО)

ЛУКА ПРЕД ТРАНСФЕРОМ КАРИЈЕРЕ: Миливојевић на КОРАК од потписа за ВЕЛИКАНА (ФОТО)

90.минут:
Играће се три минута судијске надокнаде.
85.минут:
Обе екипе чекају крај меча у коме је све решено.
82.минут:
Инсаи излази, а улази Конаре.
74.минут:
Друга измена у редовима Конахса. Уместо Вајлда на терену је Фергехарсон.
73.минут:
Саво Милошевић је одлучио да направи и последњу промену. Уместо Рајка Брежанчића на терену је Урошевић.
72.минут:
3:0 за Партизан, стрелац је млади Стевановић. Одлична контрола лопте, шту десном ногом, а лопта је прошла поред немоћног Браса.

70.минут:
Ожеговић је повисио на 2:0. Сјајно се резервиста заградио у петерцу гостију, окренуо се и лагано погодио гол Конахса. Сада више нема дилеме, Партизан ће се са Малатијом борити за четврто коло квалификација за Лигу Европе.
64.минут
Друга измена у редовима домаћих. Најпре је Филип Стевановић на полувремену заменио Ивановића, а сада је изашао Тошић, а ушао Ожеговић.
63.минут
Прва измена у екипи Конахса. Уместо Харисона ушао је Вигнал.
60.минут:
Две велика шансе за изабранике Сава Милошевића. Најпре је Садик одлично прошао, ломио противнике и шутирао са неких десетак метара, али га је изблокирао Морисон. У наставку акције покушао је стрелац до сада јединог поготка, Зоран Тошић, али је погодио спољни део мреже.
59.минут:
Партизан игра доста мирније након вођства. Црно-бели лагано комбинују и покушавају да пронађу пут до Брасове мреже, док се Велшани и даље бране.
54.минут:
Зоран Тошић је довео црно-беле у вођство. Била је то одлична полуконтра домаћих, Сума је прошао асистирао Партизановој "седмици", који је коначно матирао голмана Конахса.

50.минут:
Покушао је главом Страхиња Павловић, али је Брас одбранио.
46.минут
Сума је покушао одмах на старту другог дела, али је лопта завршила поред гола.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

45 3.минут:
Судија Годињо је свирао крај првог дела, Партизан и Конахс Ки су одиграли без голова.
45 2.минут
Нови велики промашај Умара Садика коме очигледно није вече у Хумској. На крају је штопер гостију успео да интрвенише и спаси погодак.
45.минут
Играће се још три минута судијске надокнаде.
43.минут:
Милетић се одлично убацио по десном крилу, али је слабо примио лопту, па је голман Брас још једном успешно интрвенисао.
40.минут
Коначно су и гости имали један покушај из прекида. Убачена је лопта у казнени простор домаћих, али је фаулиран Бојан Остојић.
36.минут
Имао је Сума одличну прилику из слободног ударца са неких 22-23 метара, али је погодио живи зид.
31.минут:
Права успаванка у Хумској, играчи Конахса су се потпуно повукли, а црно-бели не успевају да пробију бедем.
25.минут:
Партизан има иницијативу, али недостаје завршни пас, па се Велшани за сада успешно бране.
22.минут:
Добра акција Партизана. Павловић је избацио Брежанчића по левом боку, он је центрирао Садику, али је овај шутирао поред десне стативе Брасовог гола.
19.минут:
Полушанса за домаће, на убачену лопту каснио је Ивановић, а Брас је рутински ухватио и спречио опасност по свој гол.
15.минут:
Још једна повреда у табору црно-белих, овога пута се Ивановић жалио на болове, али је наставио утакмицу.
9.минут:
Велшани су одмах у следећем нападу узвратили преко Вајлда, али је лопта завршила у гол-ауту.
8.минут:
Прва стопостотна шанса за Партизан, Тошић је упослио Садика, али је он из непосредне близине промашио.