KVALIFIKACIJE ZA LIGU EVROPE: Partizan se MUČIO, pa onda u tri laka koraka PREGAZIO Velšane (VIDEO)

01.08.2019. 23:13
Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana / Izvor: MN Press

Crno-beli overavaju vizu za treće kolo.

Fudbaleri Partizana obezbedili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u revanš meču u Beogradu nadigrali velški Konahs Ki sa ubedljivih 3:0 (0:0). Strelci za domaće bili su Zoran Tošić u 54. minutu, Ognjen Ožegović u 70 i mladi Lazar Stevanović u 72. minutu.

Partizan je odigrao slabo prvo poluvreme, a najbolju priliku propustio je Sadik već u šestom minutu meča. Tošić je doveo crno-bele u vođstvo, na asistenciju Sume, i od tada se "lakše disalo" u Humskoj. Ređale su se prilike pred golom Brasa, a u samo dva minuta sredinom drugog poluvremena rešeno je pitanje prolaska dalje.

Partizan se u trećoj rundi kvalifikacija sastaje sa turskom Malatijom, koja je trijumfom od 1:0 u Ljubljani prošla Olimpiju, posle 2:2 u prvom meču.

Tok meča možete pratiti uživo na portalu Srbija danas.

SAVO PRESEKAO: Veliko pojačanje u stratnih 11, evo sa kim crno-beli NAPADAJU Velšane (SASTAVI)

ŠOK U HUMSKOJ: Košarkaš Partizana uhapšen zbog DROGE, preti mu DUGA robija (FOTO)

LUKA PRED TRANSFEROM KARIJERE: Milivojević na KORAK od potpisa za VELIKANA (FOTO)

90.minut:
Igraće se tri minuta sudijske nadoknade.
85.minut:
Obe ekipe čekaju kraj meča u kome je sve rešeno.
82.minut:
Insai izlazi, a ulazi Konare.
74.minut:
Druga izmena u redovima Konahsa. Umesto Vajlda na terenu je Fergeharson.
73.minut:
Savo Milošević je odlučio da napravi i poslednju promenu. Umesto Rajka Brežančića na terenu je Urošević.
72.minut:
3:0 za Partizan, strelac je mladi Stevanović. Odlična kontrola lopte, štu desnom nogom, a lopta je prošla pored nemoćnog Brasa.

70.minut:
Ožegović je povisio na 2:0. Sjajno se rezervista zagradio u petercu gostiju, okrenuo se i lagano pogodio gol Konahsa. Sada više nema dileme, Partizan će se sa Malatijom boriti za četvrto kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
64.minut
Druga izmena u redovima domaćih. Najpre je Filip Stevanović na poluvremenu zamenio Ivanovića, a sada je izašao Tošić, a ušao Ožegović.
63.minut
Prva izmena u ekipi Konahsa. Umesto Harisona ušao je Vignal.
60.minut:
Dve velika šanse za izabranike Sava Miloševića. Najpre je Sadik odlično prošao, lomio protivnike i šutirao sa nekih desetak metara, ali ga je izblokirao Morison. U nastavku akcije pokušao je strelac do sada jedinog pogotka, Zoran Tošić, ali je pogodio spoljni deo mreže.
59.minut:
Partizan igra dosta mirnije nakon vođstva. Crno-beli lagano kombinuju i pokušavaju da pronađu put do Brasove mreže, dok se Velšani i dalje brane.
54.minut:
Zoran Tošić je doveo crno-bele u vođstvo. Bila je to odlična polukontra domaćih, Suma je prošao asistirao Partizanovoj "sedmici", koji je konačno matirao golmana Konahsa.

50.minut:
Pokušao je glavom Strahinja Pavlović, ali je Bras odbranio.
46.minut
Suma je pokušao odmah na startu drugog dela, ali je lopta završila pored gola.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA.

45+3.minut:
Sudija Godinjo je svirao kraj prvog dela, Partizan i Konahs Ki su odigrali bez golova.
45+2.minut
Novi veliki promašaj Umara Sadika kome očigledno nije veče u Humskoj. Na kraju je štoper gostiju uspeo da intrveniše i spasi pogodak.
45.minut
Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.
43.minut:
Miletić se odlično ubacio po desnom krilu, ali je slabo primio loptu, pa je golman Bras još jednom uspešno intrvenisao.
40.minut
Konačno su i gosti imali jedan pokušaj iz prekida. Ubačena je lopta u kazneni prostor domaćih, ali je fauliran Bojan Ostojić.
36.minut
Imao je Suma odličnu priliku iz slobodnog udarca sa nekih 22-23 metara, ali je pogodio živi zid.
31.minut:
Prava uspavanka u Humskoj, igrači Konahsa su se potpuno povukli, a crno-beli ne uspevaju da probiju bedem.
25.minut:
Partizan ima inicijativu, ali nedostaje završni pas, pa se Velšani za sada uspešno brane.
22.minut:
Dobra akcija Partizana. Pavlović je izbacio Brežančića po levom boku, on je centrirao Sadiku, ali je ovaj šutirao pored desne stative Brasovog gola.
19.minut:
Polušansa za domaće, na ubačenu loptu kasnio je Ivanović, a Bras je rutinski uhvatio i sprečio opasnost po svoj gol.
15.minut:
Još jedna povreda u taboru crno-belih, ovoga puta se Ivanović žalio na bolove, ali je nastavio utakmicu.
9.minut:
Velšani su odmah u sledećem napadu uzvratili preko Vajlda, ali je lopta završila u gol-autu.
8.minut:
Prva stopostotna šansa za Partizan, Tošić je uposlio Sadika, ali je on iz neposredne blizine promašio.