КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Тадић јунак победе Ајакса, Лазовић мајсторијом удахнуо наду Видеотону пред реванш (ВИДЕО)

22.08.2018. 22:52
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: МН Press

Срби су били расположени ове вечери.

Одиграни су први мечеви плеј-офа квалификација за Лигу шампиона. Видеотон је на свом терену поражен од АЕК-а са 2:1, Ајакс је голом Тадића успео да свлада Динамо из Кијева са 3:1 и тако стекне лепу предност пред реванш у Украјини. Са друге стране Јанг Бојс је као домаћин ремизирао са Динамом из Загреба 1:1. Реванш мечеви су на програму следећег уторка.

ПОЈАВИЛИ СЕ НОВИ ДЕТАЉИ: Полиција објавила снимак УБИСТВА Ханиката (УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО)

ПРОМЕНИО КЛУБ: Бивши фудбалер Звезде потписао за ДРУГОЛИГАША (ФОТО)

Ајакс је као домаћин успео да тријумфује у веома занимљивој утакмици. Повели су Коињаници на самом старту меча, али су гости из Кијева успели да изједначе. Јунак победе Ајакса ове вечери био је српски репрезентативац Душан Тадић, који је голом и асистенцијом помогао својој екипи да тријумфује на крају.

Са друге старне у веома узбудљивој утакмици Видеотон је као домаћин поражен са 2:1 од АЕК-а. Иако су Грци славили у овом мечу, изабраници Марка Николића били су достојан ривал, а у неколико наврата и бољи тим на терену. Наду домаћину пред реванш донео је Данко Лазовић голом у другом полувремену. Оба тима су играла са играчем мање због црвених картона.

Kurir
Курир / Извор: Фото: Курир

Прошлогодишњи ривал Партизана у Лиги Европе Јанг Бојс, као домаћин је одиграо 1:1 са Динамом из Загреба и тако на гостовање у главни град Хрватске иде са не толико позитивним резултатом. Српски интернационалац Миралем Сулејмани одиграо је свих 90 минута за швајцарски тим.