KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Tadić junak pobede Ajaksa, Lazović majstorijom udahnuo nadu Videotonu pred revanš (VIDEO)

22.08.2018. 22:52
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: MN Press

Srbi su bili raspoloženi ove večeri.

Odigrani su prvi mečevi plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona. Videoton je na svom terenu poražen od AEK-a sa 2:1, Ajaks je golom Tadića uspeo da svlada Dinamo iz Kijeva sa 3:1 i tako stekne lepu prednost pred revanš u Ukrajini. Sa druge strane Jang Bojs je kao domaćin remizirao sa Dinamom iz Zagreba 1:1. Revanš mečevi su na programu sledećeg utorka.

POJAVILI SE NOVI DETALJI: Policija objavila snimak UBISTVA Hanikata (UZNEMIRUJUĆI VIDEO)

PROMENIO KLUB: Bivši fudbaler Zvezde potpisao za DRUGOLIGAŠA (FOTO)

Ajaks je kao domaćin uspeo da trijumfuje u veoma zanimljivoj utakmici. Poveli su Koinjanici na samom startu meča, ali su gosti iz Kijeva uspeli da izjednače. Junak pobede Ajaksa ove večeri bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je golom i asistencijom pomogao svojoj ekipi da trijumfuje na kraju.

Sa druge starne u veoma uzbudljivoj utakmici Videoton je kao domaćin poražen sa 2:1 od AEK-a. Iako su Grci slavili u ovom meču, izabranici Marka Nikolića bili su dostojan rival, a u nekoliko navrata i bolji tim na terenu. Nadu domaćinu pred revanš doneo je Danko Lazović golom u drugom poluvremenu. Oba tima su igrala sa igračem manje zbog crvenih kartona.

Kurir
Kurir / Izvor: Foto: Kurir

Prošlogodišnji rival Partizana u Ligi Evrope Jang Bojs, kao domaćin je odigrao 1:1 sa Dinamom iz Zagreba i tako na gostovanje u glavni grad Hrvatske ide sa ne toliko pozitivnim rezultatom. Srpski internacionalac Miralem Sulejmani odigrao je svih 90 minuta za švajcarski tim.