КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Звезда у трећем колу, све остало за заборав (ВИДЕО)

31.07.2019. 20:10
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Хелсинки славио.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу шампиона. Прошле среде су пулени Владана Милојевића стекли довољну предност против Хелсинкија у Београду (2:0), али су у реваншу поражени са 2:1.

Хелсинки је дошао до предности у првом минуту другог полувремена преко капитена Себастијана Далстрома, а онда је десет минута касније гол вредан пласмана у наредну рунду такмичења постигао Душан Јованчић. У судијској надокнади је Рику Риски поставио коначан резултат и одузео црвено-белима важне бодове што се тиче УЕФА коефицијента.

ОВОМЕ СЕ НИСУ НАДАЛИ: Делије сачекало ИЗНЕНАЂЕЊЕ сат времена пре почетка меча! (ФОТО)

СПРЕМАН ЗА УТАКМИЦУ: У центру Хелсинкија у Звездином дресу и са српском заставом (ФОТО)

КАТАСТРОФА ЗА АБА ЛИГУ! Евролига већ ДОДЕЛИЛА прву позивницу за следећу сезону. Срби за све КРИВИ!

Дешавања уживо из Хелсинкија можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ:
Хелсинки је славио резултатом 2:1.
90 2. минут:
Гол 2:1! Риски. Нападач Хелсинкија је искористио лошу реакцију Филипа Стојковића и матирао је Милана Борјана.
90. минут:
Играће се још четири минута.
88. минут:
Милош Дегенек је заменио Хозе Алберта Кањаса.
85. минут:
Поново је покушао Иванић, али није био прецизан.
84. минут:
Иванић је изашао сам испред голмана Рудакова, који је ипак успео да одбрани, јер је претходно пас Бена био мало јачи.
78. минут:
Жути картон добио је Милан Павков због неопрезног старта.
77. минут:
Последња измена у домаћем тиму. Изашао је Пара Синистера, а заменио га је млади Сантери Вананен.
74. минут:
Мирко Иванића је заменио Милана Јевотвића.
73. минут:
Павков је остао на земљи после дуела са противничким играчем, али срећом све је у реду са снажним центарфором.
66. минут:
Нова измена у Хелсинкију. На терену је Фиљо уместо Рафиње.
64. минут:
Шутирао је Јевтовић из одличне позиције, али траљаво па је изблокиран. У наставку је покушао Кањас са 20-ак метара, али прилично непрецизно.
58. минут:
Поново је било опасно по гол Црвене звезде, али је шут О'Шонесија завршио поред стативе.
56. минут:
Гол 1:1! Душан Јованчић је донео изједначење црвено-белима. Везисту је проиграо феноменално Марко Марин, а онда је он уз мало среће успео да пошаље лопту у мрежу Финаца.
55. минут:
Прву измену направио је и Владан Милојевић. На терену је Милан Павков уместо Ричмонда Боаћија.
50. минут:
Милан Борјан је наставио игру.
47. минут:
На повреду се жали Милан борјан после дуела са Ваириненом.
46. минут:
Гол 1:0! Водећи погодак за Финце постигао је капитен Себастијан Далсторм после солопродора.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а тренер Хелсинкија Тони Коскела је у игру убацио Тима Ваиринена уместо Ивана Тарасова.

ПОЛУВРЕМЕ:
После првих 45 минута резултат је и даље непромењен.
40. минут:
Нова опасност по гол Црвене звезде. У последњем тренутку је Бабић спречио да лопта стигне до једног нападача Финаца на петерцу.
37. минут:
Нешто мирнији период игре.
31. минут:
Имао је шансу Марко Марин после полуконтре црвено-белих, али је његов шут на крају изблокиран.
28. минут:
Било је веома опасно по гол Црвене звезде. О'Шонеси је шутирао из велике удаљености, али је лопта незгодно летела и Милан борјан је једва успео да сачува мрежу.
25. минут:
Проиграо је Боаћи Бена, а репрезентативац Коморских острва је опалио по лопти са ивице казненог простора, али непрецизно.
23. минут:
Поново је Бабић имао шансу. Марин је извео корнер са леве стране, лопта је пала на петерац, али је покушај Бабића изблокиран.
20. минут:
Било је опасно по гол Хелсинкија. Марин је извео корнер, Бабић је закачио лопту на првој стативи, али после тога у гужви у петерцу црвено-бели нису успели да угрозе Рудакова.
18. минут:
Шутирао је Бен са дистанце, али је лопта на путу ка голу закачила једног играча Хелсинкија, па није било опасности по гол Рудакова.
15. минут:
Први жути картон на утакмици добио је десни бек Хелсинкија Алхо, због оштрог фаула над Марином.
12. минут:
Велику шансу пропустио је Ел Фарду Бен. Центрирао је Родић са леве стране, а Бен је из изгледне позиције главом шутирао поред гола.
10. минут:
Покушао је Бабић из велике удаљености да угрози Рудакова, али је лопта завршила високо преко гола.