KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Zvezda u trećem kolu, sve ostalo za zaborav (VIDEO)

31.07.2019. 20:10
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Helsinki slavio.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Prošle srede su puleni Vladana Milojevića stekli dovoljnu prednost protiv Helsinkija u Beogradu (2:0), ali su u revanšu poraženi sa 2:1.

Helsinki je došao do prednosti u prvom minutu drugog poluvremena preko kapitena Sebastijana Dalstroma, a onda je deset minuta kasnije gol vredan plasmana u narednu rundu takmičenja postigao Dušan Jovančić. U sudijskoj nadoknadi je Riku Riski postavio konačan rezultat i oduzeo crveno-belima važne bodove što se tiče UEFA koeficijenta.

OVOME SE NISU NADALI: Delije sačekalo IZNENAĐENJE sat vremena pre početka meča! (FOTO)

SPREMAN ZA UTAKMICU: U centru Helsinkija u Zvezdinom dresu i sa srpskom zastavom (FOTO)

KATASTROFA ZA ABA LIGU! Evroliga već DODELILA prvu pozivnicu za sledeću sezonu. Srbi za sve KRIVI!

Dešavanja uživo iz Helsinkija možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

KRAJ:
Helsinki je slavio rezultatom 2:1.
90+2. minut:
Gol 2:1! Riski. Napadač Helsinkija je iskoristio lošu reakciju Filipa Stojkovića i matirao je Milana Borjana.
90. minut:
Igraće se još četiri minuta.
88. minut:
Miloš Degenek je zamenio Hoze Alberta Kanjasa.
85. minut:
Ponovo je pokušao Ivanić, ali nije bio precizan.
84. minut:
Ivanić je izašao sam ispred golmana Rudakova, koji je ipak uspeo da odbrani, jer je prethodno pas Bena bio malo jači.
78. minut:
Žuti karton dobio je Milan Pavkov zbog neopreznog starta.
77. minut:
Poslednja izmena u domaćem timu. Izašao je Para Sinistera, a zamenio ga je mladi Santeri Vananen.
74. minut:
Mirko Ivanića je zamenio Milana Jevotvića.
73. minut:
Pavkov je ostao na zemlji posle duela sa protivničkim igračem, ali srećom sve je u redu sa snažnim centarforom.
66. minut:
Nova izmena u Helsinkiju. Na terenu je Filjo umesto Rafinje.
64. minut:
Šutirao je Jevtović iz odlične pozicije, ali traljavo pa je izblokiran. U nastavku je pokušao Kanjas sa 20-ak metara, ali prilično neprecizno.
58. minut:
Ponovo je bilo opasno po gol Crvene zvezde, ali je šut O'Šonesija završio pored stative.
56. minut:
Gol 1:1! Dušan Jovančić je doneo izjednačenje crveno-belima. Vezistu je proigrao fenomenalno Marko Marin, a onda je on uz malo sreće uspeo da pošalje loptu u mrežu Finaca.
55. minut:
Prvu izmenu napravio je i Vladan Milojević. Na terenu je Milan Pavkov umesto Ričmonda Boaćija.
50. minut:
Milan Borjan je nastavio igru.
47. minut:
Na povredu se žali Milan borjan posle duela sa Vairinenom.
46. minut:
Gol 1:0! Vodeći pogodak za Fince postigao je kapiten Sebastijan Dalstorm posle soloprodora.
46. minut:
Počelo je drugo poluvreme, a trener Helsinkija Toni Koskela je u igru ubacio Tima Vairinena umesto Ivana Tarasova.

POLUVREME:
Posle prvih 45 minuta rezultat je i dalje nepromenjen.
40. minut:
Nova opasnost po gol Crvene zvezde. U poslednjem trenutku je Babić sprečio da lopta stigne do jednog napadača Finaca na petercu.
37. minut:
Nešto mirniji period igre.
31. minut:
Imao je šansu Marko Marin posle polukontre crveno-belih, ali je njegov šut na kraju izblokiran.
28. minut:
Bilo je veoma opasno po gol Crvene zvezde. O'Šonesi je šutirao iz velike udaljenosti, ali je lopta nezgodno letela i Milan borjan je jedva uspeo da sačuva mrežu.
25. minut:
Proigrao je Boaći Bena, a reprezentativac Komorskih ostrva je opalio po lopti sa ivice kaznenog prostora, ali neprecizno.
23. minut:
Ponovo je Babić imao šansu. Marin je izveo korner sa leve strane, lopta je pala na peterac, ali je pokušaj Babića izblokiran.
20. minut:
Bilo je opasno po gol Helsinkija. Marin je izveo korner, Babić je zakačio loptu na prvoj stativi, ali posle toga u gužvi u petercu crveno-beli nisu uspeli da ugroze Rudakova.
18. minut:
Šutirao je Ben sa distance, ali je lopta na putu ka golu zakačila jednog igrača Helsinkija, pa nije bilo opasnosti po gol Rudakova.
15. minut:
Prvi žuti karton na utakmici dobio je desni bek Helsinkija Alho, zbog oštrog faula nad Marinom.
12. minut:
Veliku šansu propustio je El Fardu Ben. Centrirao je Rodić sa leve strane, a Ben je iz izgledne pozicije glavom šutirao pored gola.
10. minut:
Pokušao je Babić iz velike udaljenosti da ugrozi Rudakova, ali je lopta završila visoko preko gola.