КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Српски голмани са половичним успехом! Крај снова за Фаране

15.08.2023. 21:36
Milan Borjan
Милан Борјан / Извор: МН Press

Очекивани пролази Ракова и Макабија.

Шампион Пољске Раков је победе на свом терену успео да савлада Арис из Лимасола и на Кипру – 1:0 и укупним резултатом 3:1 обезбеди пласман у плеј-оф рунду фудбалске Лиге шампиона.

АРАПИ НЕ ОДУСТАЈУ: Појачана понуда за Митровића!

ПОТВРЂЕНЕ ЛОШЕ ВЕСТИ: Де Брујне ће ДУГО одсуствовати са терена

УСРЕД МЕЧА У ЗАГРЕБУ: Навијачи Динама показали ОВАЈ транспарент - ПОМЕНУТ И СЕВЕР (ФОТО)

Стрелац једног гола на мечу био је хрватски интернационалац Фран Тудор. Стандардно одличан на голу Ракова био је Србин Владан Ковачевић.

За Кипране су у другом полувремену заиграли и дојучерашњи фудбалери Звезде и Партизана, Вељко Николић и Слободан Урошевић. На клупи је остао Срђан Плавшић.

Дуплу победу остварио је и Макаби из Хаифе. Након 2:1 у Братислави, истим резултатом славио је и пред својим навијачима. Мрежу Милана Борјана прво је затресао Хаићанин Пјеро у 29, затим и Сабија у другом. минуту надокнаде првог полувремена.

Утешни гол за Слован постигао је Хрват Марко Толић у 85. минуту. Коначан резултат поставио је Дин Давид дубоко у зауставном времену за 3:1.

Фудбалери Молдеа су у реваншу победили Клаксвик резултатом 2:0 псоле продужетака и тако су разбијени снови аматера са Фарских Острва да ће стићи до Лиге шампиона, али свакако ће дпоћи до групне фазе неког такмичења.

Кристијан Ериксен је у 16. минуту постигао водећи гол за Молде и на тај начин успео да поравна укупни резултат и испоставиће се да за 90 минута фудбала више голова неће бити па смо добили продужетке.

У продужецима је Молде стигао до другог гола, али га је судија због офсајда поништио да би у 111. минуту сан Фарана био распршен. Стрелац другог поготка за Молде био је Мартин Линес.

Квалификација за Лигу шампиона - треће коло:

Арис Лимасол (Кипар) – Раков (Пољска) 0:1 (први меч 1:2) Даље иде Раков.

Макаби Хаифа (Израел) – Слован Братислава (Словачка) 3:1 (први меч 2:1) Даље иде Макаби.

Молде (Норвешка) - Ки Клаквик 1:0 (после продужетака 2:0) (први меч 1:2) Даље иде Молде

ТСЦ (Србија) - Брага (Португалија) 1:4 (први меч 0:3) Даље иде Брага

Динамо (Хрватска) - АЕК (Грчка) 1:2 (ОВО ЈЕ БИО ПРВИ МЕЧ - реванш 19.8.)

Галатасарај (Турска) - Олимпија (Словенија) 1:0 (први меч 3:0) Даље иде Галатасарај

Спарта (Чешка) - Копенхаген (Данска) 1:1 (после продужетака 3:3 - после пенала 5:7) (први меч 0:0) Даље иде Копенхаген

Штурм (Аустрија) - ПСВ 1:3 (први меч 1:4) Даље иде ПСВ

Сервет (Швајцарска) - Ренџерс (Шкотска) 1:1 (први меч 1:2) Даље иде Ренџерс

Олимпик Марсеј (Француска) - Панатинаикос (Грчка) 2:1 (после пенала 5:6) (први меч 0:1) Даље иде Панатинаикос