KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Srpski golmani sa polovičnim uspehom! Kraj snova za Farane

15.08.2023. 21:36
Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: MN Press

Očekivani prolazi Rakova i Makabija.

Šampion Poljske Rakov je pobede na svom terenu uspeo da savlada Aris iz Limasola i na Kipru – 1:0 i ukupnim rezultatom 3:1 obezbedi plasman u plej-of rundu fudbalske Lige šampiona.

ARAPI NE ODUSTAJU: Pojačana ponuda za Mitrovića!

POTVRĐENE LOŠE VESTI: De Brujne će DUGO odsustvovati sa terena

USRED MEČA U ZAGREBU: Navijači Dinama pokazali OVAJ transparent - POMENUT I SEVER (FOTO)

Strelac jednog gola na meču bio je hrvatski internacionalac Fran Tudor. Standardno odličan na golu Rakova bio je Srbin Vladan Kovačević.

Za Kiprane su u drugom poluvremenu zaigrali i dojučerašnji fudbaleri Zvezde i Partizana, Veljko Nikolić i Slobodan Urošević. Na klupi je ostao Srđan Plavšić.

Duplu pobedu ostvario je i Makabi iz Haife. Nakon 2:1 u Bratislavi, istim rezultatom slavio je i pred svojim navijačima. Mrežu Milana Borjana prvo je zatresao Haićanin Pjero u 29, zatim i Sabija u drugom. minutu nadoknade prvog poluvremena.

Utešni gol za Slovan postigao je Hrvat Marko Tolić u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Din David duboko u zaustavnom vremenu za 3:1.

Fudbaleri Moldea su u revanšu pobedili Klaksvik rezultatom 2:0 psole produžetaka i tako su razbijeni snovi amatera sa Farskih Ostrva da će stići do Lige šampiona, ali svakako će dpoći do grupne faze nekog takmičenja.

Kristijan Eriksen je u 16. minutu postigao vodeći gol za Molde i na taj način uspeo da poravna ukupni rezultat i ispostaviće se da za 90 minuta fudbala više golova neće biti pa smo dobili produžetke.

U produžecima je Molde stigao do drugog gola, ali ga je sudija zbog ofsajda poništio da bi u 111. minutu san Farana bio raspršen. Strelac drugog pogotka za Molde bio je Martin Lines.

Kvalifikacija za Ligu šampiona - treće kolo:

Aris Limasol (Kipar) – Rakov (Poljska) 0:1 (prvi meč 1:2) Dalje ide Rakov.

Makabi Haifa (Izrael) – Slovan Bratislava (Slovačka) 3:1 (prvi meč 2:1) Dalje ide Makabi.

Molde (Norveška) - Ki Klakvik 1:0 (posle produžetaka 2:0) (prvi meč 1:2) Dalje ide Molde

TSC (Srbija) - Braga (Portugalija) 1:4 (prvi meč 0:3) Dalje ide Braga

Dinamo (Hrvatska) - AEK (Grčka) 1:2 (OVO JE BIO PRVI MEČ - revanš 19.8.)

Galatasaraj (Turska) - Olimpija (Slovenija) 1:0 (prvi meč 3:0) Dalje ide Galatasaraj

Sparta (Češka) - Kopenhagen (Danska) 1:1 (posle produžetaka 3:3 - posle penala 5:7) (prvi meč 0:0) Dalje ide Kopenhagen

Šturm (Austrija) - PSV 1:3 (prvi meč 1:4) Dalje ide PSV

Servet (Švajcarska) - Rendžers (Škotska) 1:1 (prvi meč 1:2) Dalje ide Rendžers

Olimpik Marsej (Francuska) - Panatinaikos (Grčka) 2:1 (posle penala 5:6) (prvi meč 0:1) Dalje ide Panatinaikos