КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Нови ШАМАР шампиону Европе, Азурима ни пенал не помаже! Немци ТОРПЕДОВАЛИ Јермене

05.09.2021. 22:52
fudbalska reprezentacija Švajcarske
фудбалска репрезентација Швајцарске / Извор: Реутерс

Ђаволска посла у Бриселу.

Широм Европе одиграно је још седам квалификационих мечева за одлазак на Мондијал у Катару наредне године, а највеће изненађење виђено је у Базелу, где је Швајцарска одолела пред налетима европског првака Италије - 0:0.

ОВО ЈЕ ЧЕКАО ЦЕО СВЕТ: Стигла коначна ОДЛУКА! Познато да ли ће се дуел Бразилаца и Гаучоса НАСТАВИТИ

ХАОС У САО ПАОЛУ: Скандал на мечу Бразил - Аргентина! Утакмица није ни почела, а већ је ПРЕКИНУТА!

УЕФА ОДЛУЧИЛА: Дебитант дели правду Србији против Ирске

Европски шампион наставља да посрће. Само неколико месеци после освојене титуле на Првенству Старог континента, Азури су доживели ново разочарање, овога пута у Швајцарској.

Није реми са Бугарима био довољна опомена Манћинијевим изабраницима, па су и против Сајџија пропустили прилику да дођу до тријумфа. Што нису, највећи кривци су Жоржињо и голман домаћих Јан Зомер.

Најбољи везиста Европе није успео да реализује најстрожу казну у 53. минуту, односно, сјајни чувар мреже швајцарске селекције га је "прочитао" и остао несавладан. До краја меча, Италијани су свим силама покушавали,  стварали шансе, Бернарди се прописно обрукао, међутим, против расположеног Зомера нису могли. Ако је за утеху Азурима, поставили су рекорд, пошто су у овом дуелу везали 37 утакмица без пораза и претекли Шпанце који су до сада имали низ непоражености од 36 утакмица.

У групи "Б", Шпанија је бес због пораза од Шведске искалила над нејаком Грузијом (4:0), бодове Црвеној фурији донели су Гаја, Солер и Торес у првом, односно, Сарабија у другом полувремену. Тријумф је могао да буде и убедљивији, али је погодак Гаје у 33. минуту поништен због офсајда, после интервенције ВАР-а, као и Сарабији у последњим секундама сусрета.

Грчка је у другом мечу ове групе доживела шок у последњим секундама, на гостовању тзв. Косову и испустила победу - 1:1. Дувикас је донео вођство Хеленима у 45 2. минуту, а у надокнади времена је домаћин изједначио.

Требало је да окршај Белгије и Чешке буде један од занимљивијих мечева вечерашњег програма, ипак, домаћин је славио убедљивим резултатом - 3:0!

Ђаволи су експресно преко Лукакуа сломили отпор Кнедлички, а до краја полувремена прецизан је био и Еден Азар, на додавање Ванакена. Коначних 3:0 поставио је Салемакерс у 65. минуту, после асистенције стрелца водећег гола Ромелуа Лукакуа.

Дуел Немачке и Јерменије је пре утакмице најављивао неизвеснији фудбал, будући да су гости били на лидерској позицији до овог меча. А онда су доживели бродолом од Панцера - 6:0!

Немачка машинерија је већ до полувремена спаковала четири лопте у мрежу гостију (Гнабри 2, Ројс, Вернер), да би у наставку погодили Хофман и Адејеми. Имао је прилику нападач Челсија да буде двоструки стрелац, међутим, након интервенције ВАР-а Вернеру је поништен гол због офсајд позиције.

Пољска је демолирала аматере из Сан Марина са 7:1, а меч су обележили троструки стрелац и везиста Њу Ингланда Адам Букса, као и капитен Роберт Левандовски који је постигао два гола.