21°C
01.05.2024.
117.1117
109.3684

KVALIFIKACIJE ZA SP: Novi ŠAMAR šampionu Evrope, Azurima ni penal ne pomaže! Nemci TORPEDOVALI Jermene

05.09.2021. 22:52
fudbalska reprezentacija Švajcarske
fudbalska reprezentacija Švajcarske / Izvor: Reuters

Đavolska posla u Briselu.

Širom Evrope odigrano je još sedam kvalifikacionih mečeva za odlazak na Mondijal u Kataru naredne godine, a najveće iznenađenje viđeno je u Bazelu, gde je Švajcarska odolela pred naletima evropskog prvaka Italije - 0:0.

OVO JE ČEKAO CEO SVET: Stigla konačna ODLUKA! Poznato da li će se duel Brazilaca i Gaučosa NASTAVITI

HAOS U SAO PAOLU: Skandal na meču Brazil - Argentina! Utakmica nije ni počela, a već je PREKINUTA!

UEFA ODLUČILA: Debitant deli pravdu Srbiji protiv Irske

Evropski šampion nastavlja da posrće. Samo nekoliko meseci posle osvojene titule na Prvenstvu Starog kontinenta, Azuri su doživeli novo razočaranje, ovoga puta u Švajcarskoj.

Nije remi sa Bugarima bio dovoljna opomena Manćinijevim izabranicima, pa su i protiv Sajdžija propustili priliku da dođu do trijumfa. Što nisu, najveći krivci su Žoržinjo i golman domaćih Jan Zomer.

Najbolji vezista Evrope nije uspeo da realizuje najstrožu kaznu u 53. minutu, odnosno, sjajni čuvar mreže švajcarske selekcije ga je "pročitao" i ostao nesavladan. Do kraja meča, Italijani su svim silama pokušavali,  stvarali šanse, Bernardi se propisno obrukao, međutim, protiv raspoloženog Zomera nisu mogli. Ako je za utehu Azurima, postavili su rekord, pošto su u ovom duelu vezali 37 utakmica bez poraza i pretekli Špance koji su do sada imali niz neporaženosti od 36 utakmica.

U grupi "B", Španija je bes zbog poraza od Švedske iskalila nad nejakom Gruzijom (4:0), bodove Crvenoj furiji doneli su Gaja, Soler i Tores u prvom, odnosno, Sarabija u drugom poluvremenu. Trijumf je mogao da bude i ubedljiviji, ali je pogodak Gaje u 33. minutu poništen zbog ofsajda, posle intervencije VAR-a, kao i Sarabiji u poslednjim sekundama susreta.

Grčka je u drugom meču ove grupe doživela šok u poslednjim sekundama, na gostovanju tzv. Kosovu i ispustila pobedu - 1:1. Duvikas je doneo vođstvo Helenima u 45+2. minutu, a u nadoknadi vremena je domaćin izjednačio.

Trebalo je da okršaj Belgije i Češke bude jedan od zanimljivijih mečeva večerašnjeg programa, ipak, domaćin je slavio ubedljivim rezultatom - 3:0!

Đavoli su ekspresno preko Lukakua slomili otpor Knedlički, a do kraja poluvremena precizan je bio i Eden Azar, na dodavanje Vanakena. Konačnih 3:0 postavio je Salemakers u 65. minutu, posle asistencije strelca vodećeg gola Romelua Lukakua.

Duel Nemačke i Jermenije je pre utakmice najavljivao neizvesniji fudbal, budući da su gosti bili na liderskoj poziciji do ovog meča. A onda su doživeli brodolom od Pancera - 6:0!

Nemačka mašinerija je već do poluvremena spakovala četiri lopte u mrežu gostiju (Gnabri 2, Rojs, Verner), da bi u nastavku pogodili Hofman i Adejemi. Imao je priliku napadač Čelsija da bude dvostruki strelac, međutim, nakon intervencije VAR-a Verneru je poništen gol zbog ofsajd pozicije.

Poljska je demolirala amatere iz San Marina sa 7:1, a meč su obeležili trostruki strelac i vezista Nju Inglanda Adam Buksa, kao i kapiten Robert Levandovski koji je postigao dva gola.