ЛЕ: Рома сигурна, ЛУДИЛО у Шкотској, српски АПОЕЛ на корак од ИСПАДАЊА, Вулвси РЕШЕТАЛИ (ВИДЕО)

20.02.2020. 22:58
Aleksandar Kolarov
Александар Коларов / Извор: Реутерс

Интересантан дан у другом по квалитету клупском такмичењу у Европи.

Утакмицама у каснијем термину (од 21 час) комплетирани су први мечеви шеснаестине финала Лиге Европе, а на европским теренима је на тих осам мечева било само три српска фудбалера, а виђено је 22 гола, баш као и у првих осам утакмица дана.

ШАНСА КОЈА СЕ НЕ ПРОПУШТА! Довољна су два клика да на ваш Меридианбет налог легне 30.000 динара!

ЛЕ: Брука Ајакса и Салцбурга, Костић тресао мрежу, Интер и Јунајтед близу осмине финала (ВИДЕО)

ВЕЋ ЈЕ У БЕОГРАДУ: Пријовић ОТКРИО када ПОТПИСУЈЕ!

ОВО МОРАТЕ ПОГЛЕДАТИ: Гол који се РЕТКО виђа! (ВИДЕО)

Екипа Базела је малтене са обе ноге у осмини финала после убедљиве победе на Кипру против АПОЕЛ-а од 3:0. Утакмицу је због жутих картона пропустио Вујадин Савић, али су се у стартној постави Кипрана нашли Урош Матић и Андрија Павловић. Међутим, ни они нису помогли домаћем саставу да избегне пораз који су Швајцарцима донели Раол Петрета, Валентин Штокер и Артур, а њихове голове можете погледати ОВДЕ.

Осим тандема АПОЕЛ-а, од српских фудбалера се на терену нашао и Александар Коларов који је у победи Роме над Гентом минималним резултатом одиграо свих 90 минута. Победоносни гол за Вучицу постигао је Карлес Перез у 13. минуту на асистенцију Едина Џека.

Фудбалери Арсенала су у Пиреју савладали Олимпијакос минималним резултатом, а једини гол на мечу је постигао Александар Лаказет у завршници меча. Иако је утакмица била потпуно уједначена гости су дошли до важног тријумфа, а цео меч је са клупе испратио Лазар Ранђеловић који није добио прилику да заигра против Тобџија.

Бајер Леверкузен је код куће савладао Порто резултатом 2:1 у утакмици која је обиловала шансама на обе стране. Први гол на мечу постигао је Лукас Аларио у 29. минуту, а у 57. је са беле тачке предност Фармацеута удвостручио Каи Хаверц. Гол наде за пласман у наредну фазу је за Португалце постигао Зе Луис у 73. минуту, а све голове са Бај арене погледајте ОВДЕ.

Феноменалну утакмицу у Шкотској су одиграли Ренџерс и Брага, а домаћи тим је до победе дошао после невероватног преокрета. Португалци су нешто више од 20 минута пре краја имали два гола предности, али је екипа Стивена Џерарда од 67. до 82. минута три пута затресла мрежу ривала и тако дошла до победе. Голове са Ајброкс стадиона можете видети ОВДЕ.

Убедљиву победу остварио је Вулверхемптон против Еспањола (4:0), а најзаслужнији за тријумф Вукова био је Диого Жота који је постигао хет-трик, а мрежу Шпанаца је затресао и Рубен Невеш. Све поготке из Енглеске погледајте ОВДЕ.

Једини реми у термину од 21 час виђен је у Холандији где су АЗ Алкмар и ЛАСК из Линца одиграли 1:1. Аустријанци су у 26. минуту повели преко Марка Рагуза, али је изједначење екипи која је била у групи са Партизаном донео Теун Копмајнерс из пенала четири минута пре краја сусрета. Та два гола можете видети ОВДЕ.

Екипа Волфсбурга је дошла до победе на свом терену после преокрета над Малмеом (2:1). Швеђанима је предност донео Исак Телин из пенала у 47. минуту, али је резултат поравнао Јосип Брекало два минута касније. Коначан резултат је поставио Исак Телин 13 минута касније када је затресао своју мрежу, а све голове са Фолксваген арене погледајте ОВДЕ.