ЛИГА 1: Брз је као метак, Мбапе после САМО 3 минута решио НАЈВЕЋИ дерби Француске (ФОТО)

28.10.2018. 22:59
Kilijan Mbape
Килијан Мбапе / Извор: Реутерс

Одигран је меч 11. кола.

У Марсељу, на "Велодрому" одигран је највећи дерби француског фудбала, између Олимпика и Пари Сен Жермена. Успешнији су били гости из Париза (2:0), а победу је најавио Килијан Мбапе у 65. минуту. Само три минута раније Томас Тухел је увео брзоногог момка, а то му се исплатило. Побегао је чуварима и савладао Стива Манданду. Коначан резултат поставио је Јулијан Дракслер у судијској надокнади, после одличне контре.

Свеци су и даље максимални са свих 11 победа, док је Олимпик на петој позицији са 19 бодова.

СЕРИЈА А: Мертенс спасио Наполи и растужио Римљане (ФОТО)

РАСУЛО У ФЕНЕРБАХЧЕУ: После новог КИКСА, управа клуба донела важну одлуку (ФОТО)

У 85. минуту меча, домаћин је дао гол, али није признат због фаула у нападу. Постојала је могућност накнадног гледања снимка, али се од тога одустало. Домаћин се није мирио са одлуком, па је тренер Руди Гарсија искључен због приговора. И у судијској надокнади играчи Олимпика су тражили нови пенал, а већ у следећем (контра) нападу Јулијан Дракслер је поставио коначних 2:0. Све је повукао Мбапе, асистент је био Нејмар, а егзекутор Дракслер.

Чари француског дербија осетио је и Немања Радоњић. Репрезентативац Србије и бивши играч Црвене звезде шансу је добио у 73. минуту. Подсетимо, Свеци су у групи Лиге шампиона, са Црвеном звездом. У Београду ће гостовати почетком децембра. У Паризу, на "Парку принчева" је било 6:1.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.

Пратите нас и на Инстаграм профилу SrbijaDanas.com.