23°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

LIGA 1: Brz je kao metak, Mbape posle SAMO 3 minuta rešio NAJVEĆI derbi Francuske (FOTO)

28.10.2018. 22:59
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Reuters

Odigran je meč 11. kola.

U Marselju, na "Velodromu" odigran je najveći derbi francuskog fudbala, između Olimpika i Pari Sen Žermena. Uspešniji su bili gosti iz Pariza (2:0), a pobedu je najavio Kilijan Mbape u 65. minutu. Samo tri minuta ranije Tomas Tuhel je uveo brzonogog momka, a to mu se isplatilo. Pobegao je čuvarima i savladao Stiva Mandandu. Konačan rezultat postavio je Julijan Draksler u sudijskoj nadoknadi, posle odlične kontre.

Sveci su i dalje maksimalni sa svih 11 pobeda, dok je Olimpik na petoj poziciji sa 19 bodova.

SERIJA A: Mertens spasio Napoli i rastužio Rimljane (FOTO)

RASULO U FENERBAHČEU: Posle novog KIKSA, uprava kluba donela važnu odluku (FOTO)

U 85. minutu meča, domaćin je dao gol, ali nije priznat zbog faula u napadu. Postojala je mogućnost naknadnog gledanja snimka, ali se od toga odustalo. Domaćin se nije mirio sa odlukom, pa je trener Rudi Garsija isključen zbog prigovora. I u sudijskoj nadoknadi igrači Olimpika su tražili novi penal, a već u sledećem (kontra) napadu Julijan Draksler je postavio konačnih 2:0. Sve je povukao Mbape, asistent je bio Nejmar, a egzekutor Draksler.

Čari francuskog derbija osetio je i Nemanja Radonjić. Reprezentativac Srbije i bivši igrač Crvene zvezde šansu je dobio u 73. minutu. Podsetimo, Sveci su u grupi Lige šampiona, sa Crvenom zvezdom. U Beogradu će gostovati početkom decembra. U Parizu, na "Parku prinčeva" je bilo 6:1.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Pratite nas i na Instagram profilu SrbijaDanas.com.