ЛИГА ЕВРОПЕ: Интер у полуфиналу, ДРАМА у Келну! Пенал у продужетку ОДЛУЧИО судбину Матићевог Јунајтеда (ВИДЕО)

10.08.2020. 23:39
Nemanja Matić
Немања Матић / Извор: Реутерс

Није могло без узбуђења.

После уводних мечева четвртфинала Лиге Европе, пласман међу четири најбоље екипе обезбедили су Интер и Манчестер јунајтед.

Контеови изабраници су сачували предности из првог полувремена и елиминисали Бајер из Леверкузена резултатом 2:1, док је тим са Олд Трафорда после продужетака избацио дански Копенхаген са 1:0.

ОГЛАСИО СЕ ЧОВИЋ: Председник Звезде ОТКРИО нове детаље о смрти Мајкла Оџа!

СУДИЈСКИ ЕКСПЕРТ О СПОРНИМ ОДЛУКАМА: Ко је оштећен од ВЕЧИТИХ, а ко добро ПРОШАО!

ЛИГА ЕВРОПЕ: Избегнути Румуни, Партизан на старту против Летонаца

Манчестер је на "Рајн Енерџи" стадиону у Келну био доминантнији ривал од Данаца. Чврста одбрана Црвених ђавола није дозволила у првом делу да Копенхаген шутне у оквир Ромеровог гола.

Са друге стране, Солскјерови изабраници успели су да стигну до вођства у финишу полувремена, али је гол Гринвуда у 44. минуту поништен због офсајд позиције.

Српски репрезентативац Немања Матић крочио је на терен тек у 70. минуту када је заменио Фреда, али ни то није помогло премијерлигашу који није крунисао теренску иницијативу, па је меч отишао у продужетке.

А тамо - већ у четвртом минуту наставка, Јунајтед је повео: пенал је досуђен у корист Манчестера, а Бруно Фернандез је непогрешиво извео најстрожу казну - 1:0.

Испоставило се да је то и одлучило победника овог дуела, па су су Солскјерови пулени придружили Нероазурима у полуфиналу.

У мечу који је завршен пре овога, Интер је елиминисао Бајер из Леверкузена, резултатом 2:1. Ватромет погодака виђен је у првом полувремену, чак три пута се мрежа тресла до одмора, а испоставило се и до краја утакмице. Нероазури су већ у 21. минуту водили 2:0, головима Бареле и Лукакуа.

Изблокиран ударац Лукакуа у 15. минуту, прихватио је Николо Барела и прецизним шутем по земљи погодио доњи десни угао за вођство Интера.

Само шест минута касније, Лукаку се одлично снашао у шеснаестерцу и у паду успео да протури лопту иза Храдецког.

Тим из Леверкузена је, ипак, успео да ухвати прикључак и преко Хаверца стигао до трачка наде. Сјајном финтом се ослободио чувара и одиграо Воланду, уследила је повратна у шеснаестерцу, па крилном нападачу Фармацеута није било тешко да затресе мрежу.

До краја сусрета, Италијани су сачували предност, па су тако постали први полуфиналисти млађег УЕФА такмичења.

Манчестер јунајтед - Копенхаген продужецима 1:0 (0:0)

Стрелац: Фернандез пенал 94.

Стадион: Енерџи стадион (Келн).

Судија: Клемен Турпан (Француска)

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД: Ромеро – Ван-Бисаска, Мегвајер, Баји (од 70. Линделоф), Вилијамс – Фред (од 70. Матић), Погба – Фернандеш, Рашфрод, Гринвуд – Марсијал.

КОПЕНХАГЕН: Јонсон – Варела, Нелсон, Бјеланд, Боилесен (од 16. Бенгстон) – Биел, Стаге, Зека – Дарами, Фалк, Винд.

Интер - Бајер 2:1 (2:1)

Стадион: Меркур Спил Арена у Дизелдорфу.

Стрелци: Барела 15, Лукаку 21. - Хаверц 25.

Судија: Карлос дел Серо (Шпанија)

ИНТЕР: Хандановић - Годин, Де Фрај, Бастони, Д'амброзио - Барела, Брозовић, Гаљардини, Јанг - Лукаку.

БАЈЕР ЛЕВЕРКУЗЕН: Храдецки - С.Бендер, Л.Бендер, Демирбај, Тапсоба - Баумгартлингер, Дијаби, Синкгравен - Паласиос, Хаверц, Воланд.