20°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA EVROPE: Inter u polufinalu, DRAMA u Kelnu! Penal u produžetku ODLUČIO sudbinu Matićevog Junajteda (VIDEO)

10.08.2020. 23:39
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Reuters

Nije moglo bez uzbuđenja.

Posle uvodnih mečeva četvrtfinala Lige Evrope, plasman među četiri najbolje ekipe obezbedili su Inter i Mančester junajted.

Konteovi izabranici su sačuvali prednosti iz prvog poluvremena i eliminisali Bajer iz Leverkuzena rezultatom 2:1, dok je tim sa Old Traforda posle produžetaka izbacio danski Kopenhagen sa 1:0.

OGLASIO SE ČOVIĆ: Predsednik Zvezde OTKRIO nove detalje o smrti Majkla Odža!

SUDIJSKI EKSPERT O SPORNIM ODLUKAMA: Ko je oštećen od VEČITIH, a ko dobro PROŠAO!

LIGA EVROPE: Izbegnuti Rumuni, Partizan na startu protiv Letonaca

Mančester je na "Rajn Enerdži" stadionu u Kelnu bio dominantniji rival od Danaca. Čvrsta odbrana Crvenih đavola nije dozvolila u prvom delu da Kopenhagen šutne u okvir Romerovog gola.

Sa druge strane, Solskjerovi izabranici uspeli su da stignu do vođstva u finišu poluvremena, ali je gol Grinvuda u 44. minutu poništen zbog ofsajd pozicije.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić kročio je na teren tek u 70. minutu kada je zamenio Freda, ali ni to nije pomoglo premijerligašu koji nije krunisao terensku inicijativu, pa je meč otišao u produžetke.

A tamo - već u četvrtom minutu nastavka, Junajted je poveo: penal je dosuđen u korist Mančestera, a Bruno Fernandez je nepogrešivo izveo najstrožu kaznu - 1:0.

Ispostavilo se da je to i odlučilo pobednika ovog duela, pa su su Solskjerovi puleni pridružili Neroazurima u polufinalu.

U meču koji je završen pre ovoga, Inter je eliminisao Bajer iz Leverkuzena, rezultatom 2:1. Vatromet pogodaka viđen je u prvom poluvremenu, čak tri puta se mreža tresla do odmora, a ispostavilo se i do kraja utakmice. Neroazuri su već u 21. minutu vodili 2:0, golovima Barele i Lukakua.

Izblokiran udarac Lukakua u 15. minutu, prihvatio je Nikolo Barela i preciznim šutem po zemlji pogodio donji desni ugao za vođstvo Intera.

Samo šest minuta kasnije, Lukaku se odlično snašao u šesnaestercu i u padu uspeo da proturi loptu iza Hradeckog.

Tim iz Leverkuzena je, ipak, uspeo da uhvati priključak i preko Haverca stigao do tračka nade. Sjajnom fintom se oslobodio čuvara i odigrao Volandu, usledila je povratna u šesnaestercu, pa krilnom napadaču Farmaceuta nije bilo teško da zatrese mrežu.

Do kraja susreta, Italijani su sačuvali prednost, pa su tako postali prvi polufinalisti mlađeg UEFA takmičenja.

Mančester junajted - Kopenhagen produžecima 1:0 (0:0)

Strelac: Fernandez penal 94.

Stadion: Enerdži stadion (Keln).

Sudija: Klemen Turpan (Francuska)

MANČESTER JUNAJTED: Romero – Van-Bisaska, Megvajer, Baji (od 70. Lindelof), Vilijams – Fred (od 70. Matić), Pogba – Fernandeš, Rašfrod, Grinvud – Marsijal.

KOPENHAGEN: Jonson – Varela, Nelson, Bjeland, Boilesen (od 16. Bengston) – Biel, Stage, Zeka – Darami, Falk, Vind.

Inter - Bajer 2:1 (2:1)

Stadion: Merkur Spil Arena u Dizeldorfu.

Strelci: Barela 15, Lukaku 21. - Haverc 25.

Sudija: Karlos del Sero (Španija)

INTER: Handanović - Godin, De Fraj, Bastoni, D'ambrozio - Barela, Brozović, Galjardini, Jang - Lukaku.

BAJER LEVERKUZEN: Hradecki - S.Bender, L.Bender, Demirbaj, Tapsoba - Baumgartlinger, Dijabi, Sinkgraven - Palasios, Haverc, Voland.

NIKAD KRAĆI: U samo DEVET reči Savo Milošević PROKOMENTARISAO žreb Lige Evrope

SAGA JE ZAVRŠENA: Džejdon Sančo će igrati u OVOM klubu!

ŠOK U HUMSKOJ: Partizan ostao bez 113.000 evra!

KRUG SE PROŠIRIO: Zvezda će u kvalifikacijama za LŠ NAVIJATI za NJIH, da bi bila NOSILAC u 3. kolu!

MIŠKO REŠIO MISTERIJU: Poznato da li će Micić OTIĆI u NBA