ЛИГА ЕВРОПЕ: Ливерпул ”дремао” па преокренуо! Славила и Рома

21.09.2023. 21:09
FK Roma
ФК Рома / Извор: Профимедиа

Почело и друго УЕФА такмичење...

Почела је групна фаза Лиге Европе, а у термину од 18.45 сати одигране су утакмице првог кола у групама Е, Ф, Г и Х.

МАТИЋ ПРОГОВОРИО О КРАЈУ КАРИЈЕРЕ!

ИЗАШЛА ЈЕ НОВА ФИФА РАНГ ЛИСТА: Србија покварила пласман, Орлови сада на 28. месту

НЕМА ОПУШТАЊА У ПАРТИЗАНУ: Дерби је ЗАБРАЊЕНА ТЕМА

Група Е:

ЛАСК – Ливерпул 1:3, Унион Сен Жилоа – Тулуз 1:1

Јирген Клоп је промешао карте у Линцу, на клупи су остали Салах, Гакпо, Жота, Мекалистер и Робертсон, Трент је повређен и то му се "обило о главу" у првом полувремену. ЛАСК је храбро изашао пред фаворита и повео у 14. минуту, после сјајне и уигране акције из корнера. Лопта је директно из корнера са леве стране, који је извео Хорват, дошла до Флекера, а овај је упутио фантастичан дроп-кик ударац са 16 метара и савладао голмана Келехера, за 1:0. Није Клоп ништа мењао на полувремену, али је његова екипа од самог старта наставка заиграла доста боље и у 56. минуту изборила пенал, који је у гол претворио Дарвин Нуњес. Преокрет је донео Луис Дијаз у 63. минуту, на пас Gravenbergha. Коначних 1:3 поставио је Салах у 88. минуту, који је ушао у игру 14 минута раније. Бивши фудбалер Црвене звезде Бранко Јовичић одиграо је цео меч за ЛАСК.

Други меч ове групе је још у току, 1:1 је у Бриселу...

Група Ф:

Панатинаикос – Виљареал 2:0, Рен – Макаби Хаифа 3:0

ПАО је у сјајној атмосфери у Атини повео против Виљареала у 38. минуту преко Јоанидиса, а велика три бода екипи нашег Ивана Јовановића потврдио је Шпорар у 78. Младеоновић је одиграо цео меч за победнички тим, Ђуричић је ушао у 76. минуту.

У другој утакмици је Рен „решио“ Макаби већ после првог полувремена. Блас је начео Израелце у првом минуту, а предност је дуплирао Труфер у 31. Јилдирим је у 56. минуту повисио на 3:0.

Група Г:

Шериф – Рома 1:2, Сервет – Славија Праг 0:2

Рома је дуго ломила отпор Шерифа, а повела је у четвртом минуту надокнаде првог полувремена преко Леандра Паредеса. Ипак, почетак другог дела донео је шок за Муриња, пошто је Шериф изједначио преко Товара у 57. минуту. Тријумф вицешампиону овог такмичења донео је Ромелу Лукаку, поготком у 65. минуту.

Славија је славила у Сервету погоцима Масопуста у 32. и Огбуа у 59. минуту.

Група Х:

Бајер Леверкузен – Хакен 4:0, Карабаг – Молде 1:0

Бајер игра у великој форми, лидер је Бундеслиге, заједно са Бајерном, а тим Ћабија Алонса је то потврдио и вечерас против шведског Хакена, који је сломљен већ у првом полувремену, после ког је домаћин водио 2:0, головима Вирца у 10. и Адлија у 16. минуту. У наставку су Бонифас у 66. и Хофман у 70. минуту потврдили победу. Молде је пао у Азербејџану, а гол за три бода Карабага дао је Леандро Андрадеу 56. минуту.